Naši vaterpolisti odigrali bez pobjednika protiv velikog rivala - 10:10
4857 pregleda 3 komentar(a)
Crna Gora - Srbija, Foto: Tamaš Kovač
Ažurirano: 15.07.2019. 17:37h

Pratite na portalu "Vijesti" Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, koje se održava u južnokorejskom Kvangdžuu.

10
:
10
Srbija
Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 4:3, 2:2, 2:4, 2:1.
Kvangdžu - Bazen Univerziteta Nambu. Sudije: Vojvodin (Rusija); Cvart (Holandija).
Crna Gora naredni meč igra u srijedu od 12.10 časova kada je rival Grčka.
Kraj meča - remi Crne Gore i Srbije (10:10). Posljednji šut na meču je imao Ivović.
Strahinja Rašović je pogodio - 10:10, i to u napadu s dva igrača više.
Do kraja je ostalo još 12 sekundi, tajm-aut Gojkovića.
Srbija ima napad s igračem više za izjednačenje na 32 sekunde prije kraja. Savić je tražio tajm-aut.
Lazović je skinuo zicer Laziću s dva metra. Preživjela je Crna Gora.
Golčina Mandića - Srbija je smanjila na 10:9. Do kraja još dva i po minuta.
Lazović je zaustavio Mandićev pokušaj šraubom.
Radović je pokušao u napadu s igračem više, Rističević je odbranio. Tajm-aut Savića na tri i po minuta prije kraja.
Drašković se upisao za vođstvo od 10:8. Odlično je asistirao Ukropina, pa Crna Gora prvi put ima dva gola prednosti na pet minuta i 36 sekundi do kraja.
Odbranila se Crna Gora s igračem manje, imala je i sreće kod šuta Mandića.
Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Crna Gora.
Pred posljednjih osam minuta igre Crna Gora ima prednost. Rezultat je 9:8.
Drugi gol Đurđića za prvo vođstvo Crne Gore - 9:8 na 34 sekunde do kraja 3. dijela igre.
Janović je poravnao - 8:8. Prvo izjednačenje na minut i 35 do kraja treće četvrtine.
Tajm-aut Gojkovića prije nego Crna Gora bude imala napad s igračem više. Dedović je zaradio treću ličnu grešku i za njega je meč završen.
Opet je minus jedan - Đurđić je isplivao kontranapad i matirao Rističevića za 8:7.
Majstorija Ranđelovića na dva metra - 8:6 vodi Srbija.
Čak dva igrača više je imala Crna Gora. Ni to nije bilo dovoljno da postigne gol i izjednači.
Brguljan uzvraća, sada je 7:6. Crna Gora ne odustaje...
Strahinja Rašović je postigao treći gol, Srbija vodi 7:5.
Crna Gora nije iskoristila napad s igračem više za izjednačenje.
Prvi napad u trećoj četvrtini ima naša reprezentacija.
Kraj prvog poluvremena - Crna Gora gubi 6:5. Bilo je i 6:3, tako da je ovo prihvatljiv minus za izabranike Vladimira Gojkovića.
Bomba Ivovića i sada je samo minus jedan - Srbija vodi 6:5.
Crna Gora je propustila napad s igračem više. Radović je pogodio stativu, a onda su je Petković slabo dodao do Spaića.
Drugi pogodak Đura Radovića, sada je 6:4. Mladi napadač je bio strijelac u napadu s igračem više.
Polovina druge četvrtine. Srbija vodi 6:3 nakon gola Mandića u napadu s igračem više. Prvi put je plus tri.
Dedović pogađa - 5:3 vodi Srbija nakon napada s igračem više.
Prvi napad u drugoj dionici ima Crna Gora.
Kraj prve četvrtine - Srbija vodi 4:3.
Fantastičan lob Janovića - "ajkule" su smanjile na 4:3.
Crna Gora je u prvoj četvrtini iskoristila jedan od četiri napada s igračem više.
Upisao se Đuro Radović. Crna Gora gubi 4:2.
Srbija kažnjava svaku grešku naše reprezentacije. Sada je 4:1 nakon pogotka Strahinje Rašovića u napadu s igračem više.
Nije iskoristila Crna Gora napad s igračem više. Ostaje 3:1 za "delfine".
Vraća Srbija dva gola prednosti - Mandić za 3:1.
Prvi gol za Crnu Goru. Upisao se Draško Brguljan u napadu s igračem više i smanjio na 2:1.
Srbija ima dva gola prednosti - 2:0. Pogodio je Ćuk.
Vodi Srbija, pogodio je Strahinja Rašović - 1:0.
Počeo je meč u Kvangdžuu. Prvi napad ima Srbija.
Biće ovo treći duel Crne Gore i Srbije na svjetskim prvenstvima. "Ajkule" su bile bolje u četvrtfinalu u Budimpešti 2013. godine, kada su i osvojile jedinu medalju (srebrnu), dok su "delfini" slavili u grupi u Kazanju 2015.
Crna Gora na Svjetskom prvenstvu nastupa u sastavu: Dejan Lazović, Draško Brguljan, Đuro Radović, Marko Petković, Dragan Drašković, Uroš Čučković, Aleksa Ukropina, Mlađan Janović, Bogdan Đurđić, Aleksandar Ivović, Vladan Spaić, Nikola Murišić i Slaven Kandić, koji je jedini debitant.
Utakmicom Srbija - Crna Gora od 1.30 časova po našem vremenu počinje muški vaterpolo turnir na Svjetskom prvenstvu u Kvangdžuu.
„Ajkule” i „delfini” se nalaze u grupi A, u kojoj su još i Grčka i domaćin Južna Koreja.
Crnogorski vaterpolisti sa Grcima igraju 17. jula, a dva dana kasnije protivnik je Južna Koreja.
Srbija na SP brani bronzu koju je osvojila prije dvije godine u Budimpešti (Crna Gora je bila petoplasirana), a u Kvangdžu je stigla oslabljena - selektor Dejan Savić je dao odmor Filipu Filipoviću, Andriji Prlainoviću, Dušku i Gojku Pijetloviću, Stefanu i Branislavu Mitroviću, te Milanu Aleksiću.