Pioniri stali u finalu - Mađarska ubjedljivo do evropske titule

Crnna Gora nije imala šansi u duelu za zlato, poražena je 15:9
4547 pregleda 3 komentar(a)
Pionirska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 28.07.2019. 19:40h

Mladi crnogorski vaterpolisti su imali gotovo perfektan turnir na Evropskom prvenstvu u bugarskom Burgasu, ali je srebrna medalja bila krajnji domet.

Izabranici Veljka Uskokovića nisu imali šansi u finalu - Mađarska je bila neumoljiva, slavila je 15:9 i zasluženo pokorila Stari kontinent u konkurenciji pionira.

Prva četvrtina je bila dovoljna da se shvati da titula ide u Mađarsku, jer je na semaforu stajalo 5:0, a Crna Gora je prvi gol postigla početkom druge dionice, i to iz peterca kada se upisao Josip Rajhel za 5:1.

Na poluvremenu je bilo čak 9:2, a Crna Gora je popravila utisak u trećem dijelu igre kada je prišla na minus četiri...

Rajhel je s tri pogotka bio najefikasniji u našem timu, a po dva su postigli Marko Bošković, Vladan Vukićević i Neđo Baštrica.

Čak 10 od 15 golova Mađara postigli su Akoš Nađ (šest) i Peter Mikloš Salai, koji se upisao četiri puta.

Na putu do finala, naša U15 selekcija je pobjeđivala Bjelorusiju, Sloveniju, Tursku, Hrvatsku i Grčku, a pored poraza u duelu za zlato izgubila je i od Srbije u grupi.

Bronzu u Bugarskoj je osvojila Italija, koja je savladala Grke rezultatom 9:8.