Crnogorski šampion poražen na startu elitnog takmičenja
1516 pregleda 0 komentar(a)
Vlado Popadić u duelu sa Jadranom, Foto: PVK Jadran
Ažurirano: 08.10.2019. 21:15h

Jadran Carine nije mogao da parira Jugu na startu Lige šampiona.

Tačnije, činio je to na momente, što je bilo dovoljno velikanu iz Dubrovnika da opravda ulogu favorita - u Igalu je rezultat bio 12:7.

Nakon tvrde prve četvrtine (1:1), Jug je prvu opipljivu razliku napravio u finišu druge dionice kada je golovima Benića i Fatovića poveo 4:2.

Kasnije je bilo i plus tri (5:2), Jadran je prijetio, ali kada god je trebalo da uhvati priključak napravio je grešku pred golom Tonija Popadića koju su gosti odmah kažnjavali...

U posljednju četvrtinu Jadran je ušao s minusom od tri gola (7:4), a kada je Luka Lončar u kontranapadu povisio na 8:4 bilo je jasno da tim Petra Radanovića nema šansu da se vrati u utakmicu.

Jadran je i u drugom kolu domaćin - 18. oktobra je rival Solnok.

JADRAN CARINE - JUG 7:12 (1:1, 1:3, 2:3, 3:5)

Herceg Novi - Bazen Instituta „Simo Milošević”. Gledalaca: 300. Sudije: Severo (Italija), Marjai (Mađarska). Igrač više: Jadran Carine 9 (2), Jug 8 (4). Peterci: Jug 2 (2).

Jadran Carine: Tešanović (osam odbrana), Čagalj 1, Popadić, Obradović, Banićević 2, Averka, Mijušković, Vučurović, Đ. Radović, Spaić 2, Brkić 1, Petković 1, Đurović.

Jug: Popadić (11 odbrana), Macan, Fatović 2, Lončar 1, Kržić, Garsija, Lozina 1, Merkulov 3, Papanastasiu 2, Žuvela, Benić 1, Obradović 2, Jarak.