Jadran osvojio bod u Berlinu, ali žali za još dva

1011 pregleda 2 komentar(a)
Vaterpolisti Jadran Carina, Foto: Miloš Samardžić
Ažurirano: 08.11.2019. 21:13h

Poslije poraza u prva tri kola od favorita grupe A - Juga, Solnoka i Olimpijakosa, vaterpolisti Jadran Carina su stigli do prvog boda u Ligi šampiona, ali će žaliti jer su ispustili još dva.

Tim Petra Radanovića je u Berlinu remizirao sa Špandauom 9:9 (1:0, 2:5, 3:2, 3:2), iako je u 3. četvrtini dva puta imao tri razlike (6:3 i 7:4).

Novljani su dugo tražili put do mreže kluba koji je 80-ih godina četiri puta bio šampion Evrope.

Kada su ga našli, tresli su je u seriji - u 2. četvrtini su dali čak pet golova, od čega je tri dao Kanstantin Averka, i preokrenuli na 5:3.

U 3. kvartalu je dva puta bilo i plus tri golovima Vladana Spaića i Averke, ali je Špandau preko Dmitrija Holoda i Marina Restovića prišao na 6:7.

Marino Čagalj je na startu posljednje dionice povisio na 8:6, bilo je i 9:7 nakon gola Marka Petkovića na pet minuta do kraja, ali su Tiberiju Negrean i Holod donijeli remi domaćima.

U finišu su oba tima imala šansu za pobjedu, ali je ostalo neriješeno...

Averka je bio najefikasniji sa četiri pogotka, po jedan su dali Đuro Radović, Uroš Vučurović, Petković, Spaić i Čagalj.

Kod domaćih je najbolji bio Holod sa tri.