"Ajkule" osigurale plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre
15259 pregleda 3 komentar(a)
Radović i Obradović zaustavljaju napad Turske, Foto: Aleksandra Krupanič
Ažurirano: 20.01.2020. 16:30h

Naši vaterpolisti bez problema slavili u meču osmine finala na Evropskom prvenstvu.

17
:
6
Crna Gora
Turska
3:1, 5:1, 5:0, 4:4.
Budimpešta - Bazen "Dunav arena". Sudije: Stavridis (Grčka), Varkonji (Mađarska)
Crna Gora je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.
Očekivano, "ajkule" su ubjedljivo savladale Tursku 17;6 i izborile plasman na olimpijski kvalifikacioni turnir.
U srijedu od 16 sati igraju sa Italijom za plasman u polufinale.
Tim Vladimira Gojkovića lako je riješio neravnopravan duel, uz opuštanje u posljednjoj četvrtini koja je završena 4:4.
Tri gola upisao je Aleksandar Ivović, po dva Đuro Radović, Marko Petković, Uroš Čučković, Bogdan Đurđić, Vladan Spaić i Dragan Drašković, a po jedan Stefan Pješivac i Stefan Vidović.
CRNA GORA - TURSKA 17:6 (3:1, 5:1, 5:0, 4:4)

Budimpešta - Bazen „Dunav arena“. Sudije: Stavridis (Grčka), Varkonji (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 9 (6), Turska 8 (2). Peterci: Turska 1 (-).

Crna Gora: Lazović (jedna odbrana i peterac), Brguljan, Radović 2, Petković 2, Čučković 2, Obradović, Vidović 1, Đurđić 2, Ivović 3, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović (sedam odbrana).

Turska: Sezer (tri odbrane), Džaner, Jutmaz, Adžar, Bijik, Gurdenli 1, Jenigun 2, Senemoglu, Sonmez 1, Ozbek 2, Karaman, Dilek, Kil (devet odbrana).

Gol Bogdana Đurđića za 17:6, 30 sekundi prije kraja.
Četiri gola su postigli Turci, opet je Ozbek bio precizan, 16:6.
Ozbek je sada iznenadio Tešanovića, 16:5.
Ivović treći put danas, 16:4.
Turci daju drugi gol u posljednjem periodu, ponovo iz daljine. Jenigun, 15:4.
Dobra dijagonala Draškovića, i njegov drugi gol, 15:3.
Lijep gol na drugoj strani Sonmeza - 14:3.
Posljednju četvrtinu otvara Spaić šraubom za 14:2.
Prva četvrtina bez primljenog gola - 5:0, ukupno 13:2.
Drugi put Čučkovića, 13:2.
Prvi gol Uroša Čučkovića, 12:2.
Nakon nekoliko odbrana turskog golmana Kila, pogodio je Petković, 11:2.
Tešanović je upisao tri odbrane.
Drugi gol Aleksandra Ivovića, iz kontre za 10:2.
Na golu je Tešanović umjesto Lazovića.
Treći period otvara Dragan Drašković, koji je iz drugog pokušaja pogodio sa igračem više - 9:2.
5:1 za Crnu Goru u drugoj četvrtini, u kojoj su turski igrači imali samo dva šuta na gol.
Drugi gol Turske, Jenigun je iznenadio Lazovića, 8:2.
Upisuje se i drugi centar, Stefan Pješivac sa igračem više, 8:1.
Drugi gol Đura Radovića, prvi dvostruki strijelac - 7:1.
Nastavlja se serija golova, upisao se i Vladan Spaić na dodavanje Vidovića - 6:1.
Još jedan lak gol - Marko Petković, 5:1. Asistencija Čučkovića.
Lijepa akcija Ivovića i Stefana Vidovića, dupli pas u vodi. Gol Vidovića za 4:1.
Nakon prve četvrtine 3:1 vodi Crna Gora, uz tri pogođena okvira gola, i odbranjen peterac Lazovića.
Smanjila je Turska na 3:1, golom Gurdenlija.
Sve ide po planu - dobra odbrana, Bogdan Đurđić iz tranzicije, za 3:0.
Đuro Radović sa igračem više, 2:0.
Gol poslije tri minuta, Aleksandar Ivović - 1:0.
Peterac za Tursku, ali Lazović brani šut Sonmeza.
Loš napadački početak Crne Gore, tri propuštena napada.
Crnogorski vaterpolisti od 14 i 30 igraju sa Turskom meč osmine finala Evropskog prvenstva.
Pobjednik je unaprijed poznat, a kada obave formalnost "ajkule" će obezbijediti odlazak na olimpijski kvalifikacioni turnir.