987 pregleda 0 komentar(a)
Franeta je bio dvostruki strijelac za Budvu, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.02.2020. 21:01h

Crnogorski derbi u regionalnoj A1 ligi je pripao Budvi, Primorac je u finišu šampionata pod sve većim pritiskom.

Trijumfom od 8:5 Budvani su napravili veliki korak ka opstanku, jer sada imaju 12 bodova, tri više od kotorske ekipe, a četiri od Partizana i Mornara, koji dijele posljednje mjesto.

U prvih 11 i po minuta duela u Budvi viđen je samo jedan gol (postigao ga je Primorac preko Aljoše Mačića), a domaćin je nakon pogodaka imao oplus dva na poluvremenu - 4:2.

Otpor Kotorana izabranici Draga Pejakovića su slomili sredinom posljednje dionice kada su poveli 8:3...

Savo i Petar Ćetković, te Branko Franeta su bili dvostruki strijelci za Budvu, isti učinak je na drugoj strani imao Mačić. Posljednjeplasirani tim ispada u A2 ligu, a pretposljednji ide u baraž za opstanak.

Večeras je odigran i duel u Splitu između Mornara i Partizana - slavio je domaćin 11:8.