Budva do vrha napunila mrežu POŠK-a, Jadran siguran, poraz Primorca

59 pregleda 0 komentar(a)
VK Budva, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 10.02.2018. 19:27h

Budva je pobijedila drugi put zaredom u regionalnoj A1 ligi, ukupno treći u sezoni, i misiju "opstanak" pretvorila u realnost.

Budvani su, istina, i dalje pretposljednja ekipa na tabeli (koja ide u baraž za opstanak), ali su poslije trijumfa nad POŠK-om rezultatom 15:9 prišli na samo dva boda rivalu iz Splita koji je u ovom trenutku van zone ispadanja.

Tim Vida Lompara je tri boda osvojio prije svega sjajnim izdanjem u napadu, a kako je igrao pred golom POŠK-a govori i da je samo u prvoj i trećoj četvrtini postigao 10 golova.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu, poveo sa 4:0 u prvih šest minuta i nakon toga održavao prednost koja nijednog trenutka nije bila manja od plus dva.

Branko Franeta je sa četiri pogotka bio najbolji u Budvi, novajlija Miloš Maksimović je pogodio tri puta, dok su po dva gola postigli Savo Ćetković i Srđan Vuksanović...

Budva u narednom kolu (21. februara) igra crnogorski derbi protiv Jadran Carina na svom bazenu.

Jadran u nastavku srušio Splićane

Jadran Carine je gotovo siguran učesnik finalnog turnira regionalne A1 lige, a nakon pobjede nad Jadranom iz Splita je praktično i "zacementirao" treće mjesto.

Novljani su savladali imenjaka sa 14:8 i sada imaju 10 bodova više od četvrtoplasiranog Partizana koji je trijumfom nad Primorjem preskočio splitske Jadran i Mornar.

U Igalu je sve do sredine treće četvrtine viđen izjednačen meč, da bi se onda tim Vladimira Gojkovića serijom 3:0 odlijepio na 8:5 i napravio veliki korak ka pobjedi.

Gosti su, istina, kasnije prišli na 8:7 (golom Jerka Marinić-Kragića 3.37 do kraja), ali su nalet Splićana odbili Danil Merkulov pogotkom u napadu s igračem više i Marko Petković nakon kontranapada.

Merkulov je sa tri gola bio najefikasniji u Jadranu, dok su se po dva puta upisali Filip Gardašević, Đuro Radović, Vladan Spaić i Dragan Drašković.

Primorac se nije obrukao u Gružu

Primorac je ostavio solidan utisak u Dubrovniku, iako je i Jug igrao taman onoliko koliko mu je trebalo da bez problema dođe do 12. pobjede u regionalnoj A1 ligi.

Na kraju je bilo 14:9, iako je prednost velikana iz Gruža u nekoliko navrata iznosila i sedam golova razlike.

Pet od ukupno devet pogotka za Kotorane dao je Damir Crepulja, a pored iskusnog ljevorukog igrača su mrežu Juga pogađali i Antonio Petrović, Maroje Gluhaić, Goran Grgurević i Bojan Paunović.

Kako god, ovaj poraz je već bio unaprijed upisan, a za tim Petra Vica je u borbi za opstanak mnogo važniji naredni meč - u Budvu 21. februara stiže splitski Jadran.

A2: Kataro izgubio od Vojvodine u Budvi

Kataro je izgubio ov Vojvodine u 12. kolu A2 lige - Novosađani su u Budvi slavili rezultatom 13:8.

Drugoplasirani tim na tabeli je bez većih problema opravdao ulogu favorita, a izabranici Mirka Vičevića su prvi gol postigli u trećem minutu druge četvrtine kada je Dušan Milaš u napadu s igračem više smanjio na 5:1.

Prednost Voše je išla i do šest razlike, a do trijumfa je predvodio Marko Ćuk sa pet golova.

U Kataru, koji je upisao šest poraz, po dva pogotka su dali Milaš, Željko Dončić i Nebojša Vusković, a po jednom su pogađali Željko Đurović i Veljko Vujović.

Budva - POŠK 15:9 (4:1, 3:3, 6:4, 2:1)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Štampalija (Hrvatska), Obradović (Crna Gora). Igrač više: Budva 4 (4), POŠK 6 (3). Peterci: Budva 1 (1), POŠK 1 (1).

Budva: Kralj (devet odbrana), D. Dragović, S. Ćetković 2, Vuksanović 2, Mitrović 1, Jusuke, Adžić, Maksimović 3, Vujašević 1, Popović 1, P. Ćetković 1, Franeta 4, Krivokapić, Rašković.

POŠK: Podrug (11 odbrana), Šitum 1, Divković 1, Begović, Vuleta 1, Vukić 1, Elez 1, Gadža, Bebić, Delić, Penava 2, Kurir, Bratim, Butić 2.

Jadran Carine - Jadran Split 14:8 (4:4, 4:2, 2:1, 4:1)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Savinović (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 13 (7), Jadran Split 8 (4). Peterci: Jadran Split 1 (-).

Jadran Carine: Kandić (pet odbrana), Ukropina 1, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 3, B. Banićević, Gardašević 2, Radović 2, Spaić 2, Drašković 2, Petković 1, Tešanović, Mijušković.

Jadran Split: Anić (12 odbrana), Goreta, Marinić-Kragić 2, Krapić, Butić 1, Pejković, Pauer, Marelja, Visković 1, Milardović 2, Šetka 2, Buzdovačić, Čelar, Bušelić.

Jug - Primorac 14:9 (4:1, 4:3, 4:1, 2:4)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Sudije: Prančić (Hrvatska), Arnaut (Crna Gora). Igrač više: Jug 8 (5), Primorac 7 (3). Peterci: Jug 2 (2), Primorac 1 (1).

Jug: Bijač (šest odbrana), Macan 2, Fatović 2, Lončar 1, Joković 1, Garsija 1, Ivanković, Rašović 2, Kržić 1, Pavličević, Benić, Lozina 2, Jarak (četiri odbrane), Čulina 2.

Primorac: Šubladze (devet odbrana), Matković, Crepulja 5, Petrović 1, Gluhaić 1, Gopčević, Mačić, Vukmirović, Latinović, Grgurević 1, Vukasović, Paunović 1, Isljamović (jedna odbrana), Todorović.