Kotorani slavio rezultatom 11:7
Primorac - Jadran vaterpolo, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.01.2018. 19:25h

Primorac je savladao Budvu u crnogorskom derbiju i napravio veliki korak ka opstanku u regionalnoj A1 ligi.

Kotorani su u Budvi slavili rezultatom 11:7 i upisali treći trijumf, te pobjegli posljednjeplasiranim Budvanima šest bodova.

Budva je ostala na tri boda i ima tri manje od Primorja, koje je u ovom trenutku u zoni baraža za opstanak.

Tim Petra Vica je otpor rivala slomio u drugom poluvremenu u kojem je postigao sedam golova, a primio svega dva.

Nije sve, ipak, bilo tako jasno kao što govori rezulta, jer je Budva u nekoliko navrata imala i dva pogotka prednosti.

Veliku šansu da se približi trijumfu izabranici Vida Lompara su prokockali u drugoj četvrtini kada kod vođstva od 5:3 nije iskoristio dva napada s igračem više da uveća plus.

Primorac je do pobjede vodio Damir Crepulja sa četiri gola, Antonio Petrović i Dušan Matković su postigli po tri, a upisao se i Marko Gopčević.

Boris Popović je s dva pogotka bio najefikasniji u poraženoj ekipi, ali nije mogao da pomogne ekipi u posljednjih pet i po minuta zbog tri lične greške.

Rezultati 9. kola: Budva - Primorac 7:11, POŠK - Mladost 7:10, Mornar - Jug 5:12; Petak: Primorje - Jadran Carine 7:16, Partizan - Jadran Split 5:9;

Tabela: Jug 27, Mladost 22, Jadran Carine 20, Jadran Split, Mornar 13, Partizan 10, Primorac 9, POŠK 8, Primorje 6, Budva 3.

Boris Popović je s dva pogotka bio najefikasniji u poraženoj ekipi.

Budva - Primorac 7:11 (3:2, 2:2, 1:3, 1:4)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Periš, Prančić (Hrvatska). Igrač više: Budva 5 (1), Primorac 7 (3). Peterci: Primorac 2 (2).

Budva: Kralj, Dragović, S. Ćetković 1, Vuksanović 1, Mitrović 1, Jusuke, Manojlović, Maksimović 1, Vujašević 1, B. Popović 2, P. Ćetković, Franeta, Krivokapić, Rašković.

Primorac: Šubladze, Matković 3, Crepulja 4, Petrović 3, Gluhaić, Gopčević 1, Mačić, Vukmirović, Latinović, Grgurević, Vukasović, Paunović, Radnjić, Todorović.