Primorac remizirao sa Ortiđom; Sukno: Rasli smo iz meča u meč

Kotorani odigrali 8:8 protiv domaćina turnira

5470 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 14.11.2020. 21:13h

Primorac je nakon dva startna poraza u kvalifikacijama za Ligu šampiona pokazao da nije zalutao na turnir koji se održava u italijanskoj Sirakuzi.

Nakon jučerašnjeg trijumfa nad Steauom (11:8), Kotorani su sada remizirali sa domaćinom Ortiđom - bilo je 8:8.

Italijanski tim je i prije ovog meča bio osigurao prvo mjesto u grupi, pa je Primorac i tu činjenicu iskoristio da dođe do remija protiv favorita.

Ortiđa je sve vrijeme vodila, imala je i plus tri (7:4) sredinom treće četvrtine, a ekipa Sandra Sukna je do remija stigla golom Danila Adžića tri minuta i 32 sekunde prije kraja.

Crnogorski predstavnik je imao i napad za pobjedu, ali je šansu propustio Damir Crepulja.

"Nije bilo realno da dođemo do Lige šampiona, ali smo rasli iz meča u meč na ovom turniru. Vidjelo se koliko nam fale utakmice, ali i da imamo potencijal. Dobili smo Steauuu, iznenadili Ortiđu, i sve to je dobar podstrek za nastavak sezone", rekao je Sukno.

Adžić i Vuk Drašković su bili trostruki strijelci, po jedan Dušan Matković i Crepulja.

Primorac sezonu nastavlja u Evrokupu, dok će Ortiđa sjutra igrati finale turnira protiv zagrebačke Mladosti.

Ko slavi u tom susretu ide u grupnu fazu Lige šampiona, kao i pobjednik finalnog duela iz Budimpešte, gdje će se sastati Radnički iz Kragujevca i Breša.