Primorac tri četvrtine mučio Mladost, a onda ubjedljivo izgubio

Kotorani bez gola 15 minuta, Zagrepčani slavili 13:8

2448 pregleda 0 komentar(a)

Odlične tri četvrtine Primorca u Zagrebu su bile premalo da se savlada favorit za plasman u osminu finala Evrokupa.

Kotorani su poraženi od Mladosti 13:8, ali igra u većem dijelu meča je nešto što može da raduje stručni štab na čelu sa Sandrom Suknom.

Primorac je, naime, od sredine prve četvrtine imao prednost, u finišu druge poveo 7:5, na kraju treće imao samo minus jedan, ali nije mogao da izbjegne poraz s obzirom na to da mrežu "žabaca" nije pogodio čak 15 minuta.

Objektivno bolji rival je to iskoristio da preokrene, serijom 7:0 dođe do sigurnih 12:7, pa je pobjednik bio poznat već od drugog minuta posljednje četvrtine...

Miroslav Perković je bio trostruki strijelac u crnogorskoj ekipi, a po jednom su pogađali Vuk Drašković, Marko Gopčević, Ešvort Molten, Danilo Adžić i Dušan Matković.

Kod domaćina su po dva puta mrežu tresli Ante Visković, Josip Vrlić, Luka Bukić i Konstantin Harkov...

Primorac se u subotu od 19 sati sastaje sa Egerom.

MLADOST - PRIMORAC 13:8 (2:3, 5:4, 1:0, 5:1)

Zagreb - Bazen na Savi. Sudije: Stavridis (Grčka), Švarc (Izrael).

Mladost: Marcelić, Radu 1, Lovre 1, Vrlić 2, Lazić 1, Dašić 1, Bukić 2, Bušlje 1, Visković 2, Bajić, Vrlić, Harkov 2, Jurlina.

Primorac: Kralj, Drašković 1, Crepulja, Gopčević 1, Mačić, Molten 1, Adžić 1, Janović, Perković 3, Da Silva, Matković 1, Stanojević, Isljamović.