Jadran savladao Primorac u Dubrovniku, treći poraz Budvanske rivijere

Novljani slavili rezultatom 9:5

6937 pregleda 25 reakcija 0 komentar(a)
Ažurirano: 15.01.2021. 21:43h

Jadran je savladao Primorac u bokeljskom derbiju i stigao do prve pobjede na kvalifikacionom turniru za plasman na fajnl-for.

Bilo je 9:5 za Novljane, u jednom momentu su vodili 5:1, kasnije je ekipa Sandra Sukna propustila šansu da izjednači i dođe u situaciju da vjeruje u trijumf.

Nakon 6:3 na poluvremenu za Jadran, Primorac je odgovorio s dva brza pogotka (upisali su se Ešvort Molten i Marko Gopčević), a onda u trećem napadu u trećoj četvrtini promašio peterac (Vuk Drašković) za izjednačenje. Kao da se Kotorani nisu oporavili do tog udarca...

Marko Petković je bio trostruki strijelac za Jadran, dva je postigao Kanstantin Averka, a po jedan Dušan Banićević, Dimitrije Obradović, Luka Murišić i Martin Gardašević.

Gopčević je dao dva u kapici Primorca, upisali su se i Aljoša Mačić, Molten i Dušan Matković.

Primorac je tako današnji dvostruki program na turniru u Dubrovniku završio s dva poraza (izgubio je i od Juga).

Dva crnogorska tima nakon prva dva dana imaju po tri boda, s tim što je Jadran odigrao utakmicu manje.

Jadran u subotu igra protiv Radničkog (10.30) i Solarisa (17), Primorac se od 18.50 sastaje sa Budvanskom rivijerom koja je u prva dva kola upisala isto toliko poraza.

Budvani su večeras upisali i treći poraz u isto toliko kola - bolji je bio Jug (22:5).

U timu Draga Pejakovića su pogađali Stefan Kovačević i Blažo Mitrović (po dva puta) i Nenad Dragović.