"Ajkule" savladale Srbiju

Naši vaterpolisti slavili 13:9

16598 pregleda 725 reakcija 30 komentar(a)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobjedom otvorila pripremni turnir u Podgorici.

"Ajkule" su u "Morači" savladale Srbiju 13:9 u meču u kojem su od prvog minuta kontrolisale stvari u bazenu.

Aleksandar Ivović je postigao četiri gola u našem timu, tri je upisao Vladan Spaić, a mrežu rivala su tresli i Uroš Vučurović (dva puta), te Draško Brguljan, Marko Mršić, Dušan Matković i Vasilije Radović.

"Teška utakmica protiv podmlađene Srbije, a i mi smo bili u kombinovanom sastavu. Rano smo ostali bez dva igrača zbog isključenja, pa smo neplanirano više "potrošili" neke iskusnije, što nije dobro. Mogu da budem zadovoljan prije svega energijom, golmanima koji su bili izuzetni... Ta energija je na kraju presudila", rekao je selektor "ajkula" Vladimir Gojković.

Srbija je u posljednjoj četvrtini golom Petra Velkića izjednačila na 9:9, a Crna Gora je utakmicu završila serijom 4:0 pošto su pogađali Ivović iz peterca, dva puta Vučurović i Mršić.

"Jedna od pozitivnih stavri je veliki broj mladih u oba sastava. Fali nam nekoliko igrača i bila je ovo dobra provjera", istakao je Ivović.

Crna Gora u petak od 11 sati igra protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje su prvog dana bile bolje od Srbije (13:7).

CRNA GORA - SRBIJA 13:9 (3:1, 2:2, 4:4, 4:2)

Crna Gora: Lazović (16 odbrana), Brguljan 1, B. Banićević, Petković, Mačić, Perković, Vučurović 2, Mršić 1, Ivović 4, Spaić 3, Matković 1, Ćetković, Kandić (tri odbrane), V. Radović 1.

Srbija: Rističević (tri odbrane), Radulović, S. Rašović 2, Toholj 1, Ćuk 1, Velkić 2, Gogov, Tomić, Stanojević, Vučinić 2, Pljevančić, Mitrović 1, Dobožanov (dvije odbrane).