Ohrabrujući start u Roterdamu: "Ajkule" napunile mrežu Kanađana

Crnogorski vaterpolisti slavili rezultatom 21:7

34703 pregleda 258 reakcija 16 komentar(a)
Ažurirano: 15.02.2021. 18:52h
Završeno
18:34h

Teško da je moglo i lakše i ubjedljivije u prvoj utakmici crnogorskih vaterpolista na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

"Ajkule" su deklasirale Kanadu 21:7 u meču u kojem je sve bilo jasno već u prvoj četvrtini.

Naš tim je rano poveo 7:0, a Kanada prvi gol postigla tek u posljednjem minutu prve četvrtine.

Aleksandar Ivović i Dušan Matković su se upisali po pet puta, Vladan Spaić je postigao tri gola, a po dva Draško Brguljan, Stefan Vidović i Marko Petković.

Mrežu Kanade su tresli i Miroslav Perković i Aleksa Ukropina.

Crna Gora naredni meč igra sjutra od 13 sati kada je rival Brazil.

CRNA GORA - KANADA 21:7 (7:1, 6:3, 4:1, 4:2)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Cvart (Holandija), Vojvodin (Rusija). Igrač više: Crna Gora 10 (7), Kanada 7 (3). Peterci: Crna Gora 3 (3).

CRNA GORA: Lazović (sedam odbrana), Brguljan 2, Perković 1, Petković 2, Čučković, Popadić, Vidović 2, Ukropina 1, Ivović 5, Spaić 3, Matković 5, V. Radović, Kandić (pet odbrana).

KANADA: Radenović (jedna odbrana), Paterson, Đerković, Konstantin-Bikari 2, M. Spuner 1, Torakis, Kot 2, Š. Spuner 2, Gardijan, Soleimanipak, Šapoval, D'Souza, Rajher (tri odbrane).

18:33h

Kraj meča - Crna Gora je rutinski i ubjedljivo savladala Kanadu rezultatom 21:7.

18:31h

Matković je postigao peti gol u meču za 21:7.

18:30h

Majstorija Konstantnin-Bikarija za 20:7.

18:29h

Kot je zatresao mrežu Kandića i smanjio na 20:6.

18:28h

Dvadeseti gol naše selekcije je djelo Matkovića - 20:5 vodi Crna Gora.

18:26h

Novi pogodak Ivovića - 19:5.

18:23h

Ivović se upisao u napadu s igračem više - 18:5 za "ajkule".

18:20h

Prvi napad u posljednjoj četvrtini imaju naši vaterpolisti.

18:18h

Sada je 17:5 poslije pogotka Spaića. Kraj treće četvrtine.

18:17h

Matković je s igračem više pogodio za 16:5.

18:15h

Prvi put Crna Gora ima dvocifrenu prednost - vodi 15:5.

18:09h

Ivović je pogodio za 14:5. To je njegov treći gol na meču, prvi iz igre.

18:07h

Prvi gol u trećoj dionici postiže Kanada. Strijelac je Kot za 13:5.

18:05h

Počela je treća četvrtina. Opet prvi napad ima Crna Gora, a na golu je Slaven Kandić umjesto Dejana Lazovića.

18:02h

Poluvrijeme - Crna Gora vodi 13:4 i rutinski odrađuje posao protiv Kanade u 2. kolu kvalifikacionog tunira za Olimpijske igre.

Osam različitih strijelaca ima Crna Gora u prvih 16 minuta.

18:01h

Matković se upisao poslije fantastične asistencije Perkovića - 13:4.

18:00h

Još jedan peterac i novi gol crnogorske reprezentacije - Ivović je strijelac za 12:4.