"Ajkule" su juče ubjedljivo pobijedile Kanadu 21:7

18823 pregleda 236 reakcija 6 komentar(a)
Ažurirano: 16.02.2021. 14:15h
Završeno
14:03h

Rutinska pobjeda crnogorskih vaterpolista i u drugom meču na turniru u Roterdamu - 15:5 protiv Brazila.

Drugi jači trening, uz nestabilnu igru u prvom, a samouvjerenu u drugom poluvremenu, u kome su "ajkule" primile samo jedan gol.

Razlika u kvalitetu je bila poznata i vidljiva od početka meča, iako su Brazilci do sredine druge četvrtine pružali otpor - smanjili su na 3:2, pa na 6:4...

U drugom poluvremenu su "ajkule" učvrstile odbranu, rival nije imao ni mnogo šuteva, nije mogao da organizuje igru, pa je prednost rasla - na kraju do maksimalnih plus deset.

Sjutra je derbi grupne faze sa Grčkom od 16 sati.

Pobjednik tog meča najvjerovatnije će osvojiti prvo mjesto i dobiti lakše rivale i u četvrtfinalu i u polufinalu.

Plasman na Olimpijske igre izboriće tri selekcije sa kvalifikacionog turnira.

BRAZIL - CRNA GORA 5:15 (1:3, 3:6, 1:2, 0:4)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Ome (Njemačka), Periš (Hrvatska). Igrač više: Brazil 6 (2), Crna Gora 12 (6). Peterci: Brazil 1 (1), Crna Gora 1 (1).

BRAZIL: Soro, Pedroso, Da Silva, Kutinjo 1, Freitas, B. Gomeš, Real 1, G. Gomeš 1, Roča, Franko, G. Gimaraeš 2, R. Gimaraeš, Fernandeš (osam odbrana).

CRNA GORA: Lazović (sedam odbrana), Brguljan 1, Perković 1, Petković 3, Čučković 2, Popadić 1, Vidović, Ukropina 1, Ivović 3, Spaić, Matković 2, Radović 1, Kandić (tri odbrane).

Izmjena: 14:15h
14:00h

15:5 - Draško Brguljan, minut i 50 do kraja.

13:58h

14:5 - Dušan Matković iz kontre i na asistenciju Ivovića.

13:54h

12:5 - Uroš Čučković, drugi gol na meču.

13:53h

13:5 - Ivović iz peterca koji je izborio Perković, treći gol na meču.

13:47h

Na kraju treće četvrtine 11:5 za Crnu Goru.

13:42h

11:5 - Aleksandar Ivović sa igračem više, njegov drugi gol.

Izmjena: 14:09h
13:41h

10:5 smanjio je Kutinjo.

13:36h

10:4 - Uroš Čučković sa igračem više. Njegov prvi gol na turniru.

13:30h

Nakon dvije četvrtine Crna Gora vodi 9:4. Šest golova u 2. četvrtini.

13:29h

9:4 - Vasilije Radović - efektna parabola na isteku napada. Gol 17-godišnjeg talenta.

13:27h

8:4 - treći gol Marka Petkovića. Nakon osvojene lopte, Petković je bio sam ispred golmana Brazila i laka realizacija...

13:25h

7:4 - Dušan Matković sa igračem više. I njegov prvi gol danas.

13:23h

6:4 - drugi gol Gustava Gimaraeša, precizan je iz peterca.

13:22h

6:3 - Giljermo Gomeš je pogodio gol Lazovića.

13:20h

6:2 - projektil Aleksandra Ivovića, prvi na današnjem meču. Protiv Kanade je upisao pet.