Još pobjeda do Tokija: "Ajkule" preko Holandije stigle do polufinala

Naši vaterpolisti slavili 13:7, sada čekaju boljeg iz duela Hrvatske i Gruzije

31867 pregleda 121 reakcija 10 komentar(a)
Ažurirano: 19.02.2021. 15:19h
Završeno
15:00h

Crnogorski vaterpolisti su bez problema odradili domaći zadatak i stigli do polufinala kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

"Ajkule" su u četvrtfinalu savladale domaćina Holandiju (13:7), to im je 5. pobjeda u isto toliko mečeva, i sada su na korak od plasmana na OI.

Potreban im je jedan trijumf u naredna dva meča nokaut faze, jer će put u Tokio izboriti tri najbolje ekipe iz Roterdama.

"Imali smo kontrolu u ovom meču, ako se izuzmu periodi u drugoj i trećoj četvrtini. Holandija je napredovala, ali za nas je najvažnije da smo pobjedom ispunili prvi cilj - došli do polufinala, a sada slijedi ono pravo. Mislim da imamo kvalitet da nastavimo u ovom ritmu i da obezbijedimo vizu za Tokio", rekao je trener "ajkula" Vladimir Gojković.

Crna Gora je početkom druge četvrtine povela 5:0, a onda dozvolila rivalu da s tri vezana gola smanji na 5:3 i vrati se u meč.

Bilo je kasnije i 7:5, ali Holandija nakon toga više nije imala šansi...

Naša selekcija će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela Hrvatske i Gruzije, koji počinje u 18 sati.

Polufinale je na programu u subotu u 18h.

CRNA GORA - HOLANDIJA 13:7 (4:0, 3:3, 3:4, 3:0)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Dervje (Francuska), Vojvodin (Rusija). Igrač više: Crna Gora 10 (7), Holandija 6 (3). Peterci: Crna Gora 1  (1), Holandija 1 (1).

CRNA GORA: Lazović (osam odbrana), Brguljan 2, Perković, Petković 1, Čučković, Popadić 1, Vidović 2, Ukropina 2, Ivović 3, Spaić 1, Matković, Radović 1, Kandić.

HOLANDIJA: Vagenar (sedam odbrana), Fenhaus 1, Vinkelhorst 1, Volfsvinkel, Van Ijperen 1, Lindhaut 1, Gbadamasi, Nispeling, Miler, Jansen 3, Kopman, Lukas, De Kof.

Izmjena: 15:19h
14:52h

Ivović je iskoristio peterac za 13:7.

14:49h

Sada je 12:7 u napadu u kojem je Crna Gora imala dva igrača više. "Ajkule" su veoma blizu polufinala.

14:48h

Popadić donosi ponovo plus četiri - 11:7.

14:47h

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Crna Gora.

14:45h

Kraj treće četvrtine - vodi Crna Gora 10:7 nakon gola Jansena u napadu s igračem više.

14:42h

Ukropina je pogodio za 10:6 u napadu s igračem više.

14:40h

Crna Gora će imati napad s igračem više nakon tajm-auta Gojkovića.

14:37h

Vidović je pogodio u napadu s igračem više za 9:6.

14:35h

Opet je dva razlike - 8:6 nakon gola Venhajsa s igračem više.

14:34h

Ivović uzvraća u pravom momentu - 8:5.

14:32h

Van Ijperen je smanjio na 7:4 iz peterca.

14:32h

Dva brza gola Holandije na startu treće četvrtine. Sada je 7:5 za našu selekciju.

14:31h

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Holandija.

14:27h

Crna Gora ima plus četiri na poluvremenu. Imala je prednost 5:0, Holandija je smanjila na 5:3, da bi Petković i Brguljan donijeli sigurno vođstvo.

14:26h

Brguljan je prvo bio fantastičan u odbrani, a onda je pogodio za 7:3.

14:23h

Tajm-aut Holanđana na dva minuta i 18 sekundi prije kraja druge četvrtine, nakon kojeg će imati napad s igračem više.

14:19h

Konačno gol naše selekcije - Petković je pogodio u napadu s igračem više za 6:3.