Naša reprezentacija savladala Hrvatsku nakon peteraca - 14:12.

Ažurirano: 20.02.2021. 20:13h
Završeno
19:16h

Vaterpolisti su prva crnogorska selekcija koja je osigurala nastup na Oi u Tokiju.

Tim Vladimira Gojkovića je u polufinalu kvalifikacija u Roterdamu savladao Hrvatsku nakon peteraca (14:12) i učinio da u posljednji dan tunira uđe bez ikakvog imperativa.

"Moram da se zahvalim svakom članu našeg tima od 2016. kada je počeo ovaj projekat pa do danas. Rasli smo kao tim, svi su uticali na ovaj uspjeh. Bilo je teško protiv Hrvatske, na kraju regularnog dijela smo se odbranili i stigli do peteraca. Dobar rad se isplatio, ponosni smo", rekao je Vladimir Gojković.

Crna Gora i Hrvatska su odigrale još jedan paklen meč, u kojem je prštalo na sve strane, ali ovo je period kada "ajkule" definitivno umiju sa "barakudama".

Ovo im je, naime, treći uzastopni trijumf, nakon meča za bronzu na EP u Budimpešti, te duela u Debrecinu u kvalifikacijama za Svjetsku ligu.

Ali, najvažnija je viza za Tokio, pa vaterpolisti četvrti put idu na Olimpijske igre.

U prethodna tri nastupa su bili četvrtoplasirani...

CRNA GORA - HRVATSKA 14:12 - nakon peteraca (3:2, 2:3, 3:4, 2:1)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Buć (Španija), Goldenberg (SAD). Igrač više: Crna Gora 10 (7), Hrvatska 9 (1). Peterci: Hrvatska 1 (1).

CRNA GORA: Lazović (sedam odbrana i peterac), Brguljan (peterac), Perković 1, Petković 1 (plus peterac), Čučković, Popadić 2, Vidović 2 (plus peterac), Ukropina 2, Ivović 1 (plus peterac), Spaić 1, Matković, Radović, Kandić.

HRVATSKA: Bijač (14 odbrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 1 (plus peterac), Bukić 3, Vukičević 2 (plus peterac), Bušlje 3, Miloš, Vrlić, Burić, Garsija, Popadić.

Izmjena: 19:32h
19:13h

Brguljan je pogodio i donio pobjedu Crnoj Gori. "Ajkule idu u Tokio!!!

19:12h

Četvrta serija:

Ukropina je pogodio prečku, Vukičević je smanjio na 13:12.

19:11h

Treća serija:

Petković rutinski donosi 13:11, Lazović je zaustavio Bukića.

19:10h

Druga serija:

Siguran je Vidović (12:11), a onda je Fatović pogodio stativu.

19:07h

Prva serija:

Ivović je pogodio za 11:10, na drugoj strani se upisao Joković - 11:11.

19:03h

Kraj regularnog dijela - 10:10. Šutiraće se peterci, ko pobijedi ide na Olimpijske igre.

19:02h

Perković je donio izjednačenje na 24 sekunde prije kraja - 10:10.

19:01h

Tajm-aut Gojkovića na 48 sekundi prije kraja.

19:01h

Odbranila se naša reprezentacija.

18:59h

Tajm-aut Hrvatske pred napad s igračem više. "Barakude" vode 10:9 na minut i 24 do kraja.

18:58h

Opet novi Hrvatska, strijelac je Bukić za 10:9.

18:56h

Odbranile su se "ajkule" s igračem manje. Još tri minuta do kraja, rezultat je 9:9.