Perfektne "ajkule": Sedam mečeva - sedam pobjeda u Roterdamu

Oba tima su pobjedama u polufinalu izborila plasman na OI

29660 pregleda 1956 reakcija 25 komentar(a)
Ažurirano: 21.02.2021. 17:30h
Završeno
17:06h

Crnogorski vaterpolisti su slavili i u sedmom meču na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Roterdamu. Savladana je Grčka u finalu rezultatom 10:9.

Meč nije imao poseban znača s obzirom na to da su oba tima izborila plasman na OI, ali bilo je uzbuđenja, posebno u posljednjoj četvrtini.

Grci su sve vrijeme vodili, a onda je naša selekcija u posljednjih osam minuta pokazala sve ono što je krasilo u prethodnim duelima na turniru.

Postigla je četiri vezana gola, stigla do 10:8, pa je meč bio riješen već pedesetak sekundi prije kraja.

Dušan Matković je bio fantastičan sa pet pogodaka, po dva su postigli Aleksandar Ivović i Draško Brguljan, a jedan Vlado Popadić.

CRNA GORA - GRČKA 10:9 (2:3, 3:3, 1:2, 4:1)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Derviju (Francuska), Ome (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 11 (2), Grčka 8 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1), Grčka 1 (1).

Crna Gora: Lazović, Brguljan 2, Perković, Petković, Čučković, Popadić 1, Vidović, Ukropina, Ivović 2, Spaić, Matković 5, Radović, Kandić (sedam odbrana).

Grčka: Zerdevas, Genidunijas 1, Skubakis 1, Kapocis, Fudulis 1, Papanastasiju, Dervisis 1, Argiropulos 4, Murikis, Kolomvos, Juvecis 1, Vlahopulos, Galanidis (15 odbrana).

Izmjena: 17:30h
17:04h

Peti gol Matkovića, vodi Crna Gora 10:8 na minut i po prije kraja.

17:01h

Preokret "ajkula" - strijelac je Ivović za 9:8. Ovo je prvo vođstvo naše selekcije.