Jadran porazom završio nastup u Ligi šampiona, poznati svi parovi četvrtfinala

Jedan od favorita za trofej slavio rezultatom 13:11

4861 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 22.04.2021. 19:51h

Vaterpolisti Jadrana su porazom od Barselonete završili nastup u Ligi šampiona ove sezone.

Još u utorak Novljani su izgubili šanse da se domognu finalnog turnira, a nakon što su juče napravili podvig protiv Breše sada nisu imali snage da to ponove protiv jednog od favorita za trofej.

Katalonski tim je slavio 13:11 u meču u kojem je ključnu razliku stekao u prvom poluvremenu.

Vodila je Barseloneta 6:2 u drugoj četvrtini, kasnije i 8:4, ali je Jadran imao pravu reakciju i u finišu treće dionice stigao do minus jedan (8:7, 9:8).

Uslijedila je, međutim, nova serija rivala - postigao je tri vezana gola i otklonio dileme oko pobjednika.

Kanstantin Averka je postigao četiri gola za Jadran, po dva su upisali Dušan Banićević, Nikola Brkić i Martin Gardašević, a jedan Đuro Radović.

Najbolji pojedinac u Barseloneti bio je Alvaro Granados, koji se upisao pet puta.

Jadran je tako sezonu završio sa učinkom od dva trijumfa i osam poraza, a iz grupe B na F8 (3 - 5. jun) idu Barseloneta, Ferencvaroš, Breša i Hanover.