Odličan start: Tešanović pokrenuo "ajkule", na kraju ubjedljiva pobjeda nad Amerikancima

Crnogorska selekcija je odigrala veoma dobar meč protiv neugodnog rivala, tri četvrtine su bile na visokom nivou u oba pravca

18971 pregleda 186 reakcija 13 komentar(a)
Ivović u duelu sa Amerikancima, Foto: FINA

Odličan start crnogorskih vaterpolista na finalnom turniru Svjetske lige i pobjeda nad selekcijom SAD - 10:6.

"Ajkule" su odigrale veoma dobar meč protiv neugodnog rivala, tri četvrtine bile na visokom nivou u oba pravca.

Početak je, međutim, bio prilično konfuzan, sa mnogo promašenih šansi i nestabilnom odbranom, pa je američka reprezentacija povela 3:1.

Možda i prelomni trenutak dogodio se u trećem minutu druge četvrtine, kada je Petar Tešanović odbranio peterac Bouenu - umjesto 1:4, brzo je bilo 2:3, pa 3:3, nakon dva efektna pogotka Draška Brguljana.

Tešanovićeva odbrana je pokrenula ekipu, dva minuta prije kraja drugog perioda stigao je i prvi gol sa igračem više, iz petog pokušaja (Stefan Vidović), a seriju 4:0 kompletirao je Aleksa Ukropina.

Kada je okrenula rezultat, Crna Gora više nije dozvolila protivniku je da je ugrozi.

Amerikanci su dva puta prišli na gol zaostatka (5:4, 7:6), ali preokret nije bio blizu, jer je odgovor "ajkula" oba puta bio eskpresan...

Serijom 3:0, koju je otvorio Aleksandar Ivović iz kontre, a nastavili Uroš Čučković i Marko Petković sa igračem više, pobjednik je odlučen.

Ivović je postigao tri gola, Brguljan i Ukropina po dva, Čučković, Petković i Vidović po jedan.

Crna Gora u nedjelju od 14.30 igra sa Gruzijiom, a u posljednjem kolu grupne faze u ponedjeljak sa Japanom (16.15).

CRNA GORA - SAD 10:6 (0:2, 5:2, 3:2, 2:0)

Tbilisi - Otvoreni bazen. Sudije: Dervo (Francuska), Aimbetov (Kazahstan).

Crna Gora: Kandić, Brguljan 2, Perković, Petković 1, Čučković 1, Banićević, Vidović 1, Ukropina 2, Ivović 3, Spaić, Matković, V. Radović, Tešanović (13 odbrana, peterac).

SAD: Volf (četiri odbrane), Huper 2, Vavić, Obert 1, Daube, Kupido, Helok, Vudhed, Bouen 1, Ramires, Smit 1, Irving 1, Holand (sedasm odbrana).