"Ajkule" dale Gruziji 14 golova za poluvrijeme

Na kraju je bilo 19:8, naši vaterpolisti u četvrtfinale idu s prvog mjesta

19858 pregleda 256 reakcija 9 komentar(a)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je lako izašla na kraj sa Gruzijom u drugom kolu grupe B na finalnom turniru Svjetske lige i u četvrtfinale ide sa prve pozicije.

"Ajkule" su u prvih 16 minuta dale čak 14 golova, to im je omogućilo ubjedljiv trijumf rezultatom 19:8.

Tim Vladimira Gojkovića je u svakom momentu u bazenu u Tblisiju pokazivao koliki je jaz u kvalitetu između dva rivala, pa se pitanje pobjednika nije postavljalo, iako je Crna Gora u nastavku spustila ritam...

Aleksandar Ivović i Dušan Matković su postigli po četiri gola, Dragan Drašković tri, a po dva Miroslav Perković, Stefan Vidović i Aleksa Ukropina...

Naši vaterpolisti posljednji meč u grupi igraju u ponedjeljak protiv Japana od 16.15 časova.

GRUZIJA - CRNA GORA 8:19 (2:8, 4:6, 1:3, 1:2)

Tbilisi - Otvoreni bazen. Sudije: Periš (Hrvatska), Kurtidis (Grčka).

Gruzija: Razmadze, Adeišvili, Dadvani, Imnaišvili, Bitadze, Jelača 1, Tkešelaišvili, Šušiašvili 3, Meshi 2, Magrakvelidze, Baraldi 2, Vapenski, Gvetadze (tri odbrane).

Crna Gora: Kandić (15 odbrana), Brguljan, Perković 2, Petković 1, Čučković, Obradović 1, Vidović 2, Ukropina 2, Ivović 4, Spaić, Drašković 3, Matković 4, Tešanović.