Crnogorski vaterpolisti lako izašli na kraj i sa Japanom

"Ajkule" slavile rezultatom 16:8

13826 pregleda 6 komentar(a)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobijedila i u trećem meču grupe B na finalnom turniru Svjetske lige.

Uloga favorita je opravdana i protiv Japana - bilo je 16:8 nakon slabog izdanja u prvom i dominacije u drugom poluvremenu.

Japanci su u prvoj četvrtini imali dva gola prednosti 5:3, pa napad za plus tri, ali je bilo samo pitanje momenta kada će "ajkule" da ozbiljnije shvate zadatak.

Već u drugoj dionici su povele 8:6, a serija je nastavljena sve do sredine treće četvrtine (11:6).

U sastavu Vladimira Gojkovića - u kojem nije bilo Aleksandra Ivovića i Dimitrija Obradovića - istakao se Stefan Vidović sa četiri gola.

Aleksa Ukropina i Miroslav Perković su pogodili po tri puta, Vladan Spaić i Dušan Banićević po dva, a po jednom Uroš Čučković i Dušan Matković.

Jusuke Inaba je bio četvorostruki strijelac za "samuraje".

Crna Gora sjutra od 18 sati u četvrtfinalu igra sa Kazahstanom.

CRNA GORA - JAPAN 16:8 (4:5, 4:1, 5:1, 3:1)

Tbilisi - Gradski bazen. Sudije: Meler, Ome (Njemačka).

Crna Gora: Kandić (osam odbrana), Brguljan, Perković 3, Petković, Čučković 1, Banićević 2, Vidović 4, Ukropina 3, V. Radović, Spaić 2, Drašković, Matković 1, Tešanović (devet odbrana).

Japan: Tanamura (četiri odbrane), Adači, Kopu, Šiga, Jošida, Suzuki 1, Šimicu, Takata, Arai 1, Inaba 4, Okava 2, Araki, Fukušima (jedna odbrana).