Crna Gora lako protiv Kazahstana, za finale sa Grčkom

20623 pregleda 116 reakcija 0 komentar(a)
Marko petković je bio jedan od devetorice strijelaca, Foto: Fina.org

Sedmi put u istoriji, vaterpolisti Crne Gore su ušli u polufinale Svjetske lige i sačuvali šansu da osvoje titulu, što su do sada uradili samo 2009. u Podgorici.

Tim Vladimira Gojkovića je upisao još jednu rutinsku, sigurnu pobjedu u Tbilisiju, jer je savladao Kazahstan 18:6.

Duel neravnopravnih rivala ni u jednom trenutku nije bio uzbudljiv. Iako u timu nije bilo Uroša Čučkovića, Dragana Draškovića i Miroslava Perkovića, a Aleksa Ukropina nije ulazio zbog stomačnog virusa, "ajkule" su dominirale od starta.

Već poslije pet i po minuta je bilo 4:0, a na poluvremenu dvocifrena razlika - 12:2.

Tada je malo spušten tempo, što je i razumljivo, jer su prethodnih dana sa stomačnim virusom kuburili i Dušan Banićević, Dušan Matković, Dimitrije Obradović, Petar Tešanović i Marko Petković.

Upravo je Obradović minut i po prije kraja pogodio za rekordnih i konačnih plus 12.

Najefikasniji je bio Aleksandar Ivović sa četiri gola, po tri su dali Draško Brguljan i Banićević, po dva Stefan Vidović, Vladan Spaić i Matković, po jedan Petković i Obradović. Slaven Kandić je odbranio sedam, a Tešanović pet šuteva.

Rival u polufinalu biće Grčka, koja je savladala domaću Gruziju 20:8.

Taj meč igraće se sjutra od 16.15 časova, a od 18 sati igraju Italija - SAD.