Zlatne "ajkule": Nezadrživi Ivović vodio Crnu Goru do titule

Crna Gora je juče u polufinalu bila bolja od Grčke 8:4, SAD je savladala Italiju 10:8

47433 pregleda 2710 reakcija 65 komentar(a)
Ažurirano: 01.07.2021. 19:51h
Završeno
18:59h

18:48h

Crna Gora je osvojila zlato u Svjetskoj ligi - "ajkule" su u finalu savladale SAD 9:8.

To je treća titula u ovom takmičenju, nakon 2009. i 2018. godine i sjajna uvertira za najvažnije - Olimpijske igre u Tokiju.

Blistao je Aleksandar Ivović, koji je postigao pet golova, odigrao još jedan veliki meč i u odbrani, pokazao vanserijsku klasu, po ko zna koji put.

Crna Gora je vodila tokom cijelog meča, Amerikanci samo jednom izjednačili (2:2), igrači Vladimira Gojkovića kontrolisali su finale.

Imali su i tri gola prednosti (6:3, 8:5), ali je rival bio uporan i nezgodan, prijetio je do kraja.

"Ajkule" su, ipak, zadržale dobar nivo igre u odbrani, nakon defanzivnog savršenstva juče protiv Grčke u polufinalu, Ivović je rješavao nezgodne situacije u napadu, a važne golove upisali su Marko Petković i Dušan Matković, koji je minut i po prije kraja pogodio za 9:7.

I golman Slaven Kandić je imao dobre momente, posebno kada je odbranio peterac Daubu, kod rezultata 4:3 u drugoj četvrtini.

Izmjena: 18:56h
18:47h

9:8 - Daub, 39 sekundi do kraja.

18:46h

9:7 - Dušan Matković, efektno za dva gola prednosti. Minut i po prije kraja.

18:45h

Nakon prečke Brguljana, Amerikanci su imali napad za izjednačenje, ali je Kandić zaustavio Vavića.

18:44h

8:7 - Ben Halok, tri minuta do kraja meča.

18:40h

8:6 - još nije gotovo, Džoni Huper sa igračem više.

18:38h

8:5 - peti gol Aleksandra Ivovića, drugi iz peterca.

18:33h

7:5 za Crnu Goru uoči posljednje četvrtine.

18:32h

7:5 - još jedan sjajan gol Aleksandra Ivovića, četvrti na meču.

18:31h

6:5 - Maks Irving iz još jednog peterca.

18:28h

6:4 - Aleks Bouen iz peterca, koji je izborio odlični centar Halok.

18:27h

6:3 - Crna Gora prvi put dolazi do tri gola prednosti. Marko Petković, vrlo efektno, drugi njegov gol.

18:25h

5:3 - Ivović iz peterca, koji je iznudio Dušan Banićević. Treći gol Ivovića.

18:24h

Samo jedan gol nakon pet minuta igre u 3. četvrtini. Crna Gora ima problema u napadu, da nije bilo Kandića, Amerikanci bi imali 4:4.

18:18h

Slaven Kandić je odbranio peterac Daubu, sjajna reakcija golmana "ajkula".

18:16h

4:3 - ne daju se Amerikanci. Drugi gol Dauba.

18:11h

4:2 za Crnu Goru nakon prvog poluvremena. Dva gola Aleksandra Ivovića, dobra odbrana "ajkula".

18:08h

4:2 - još jednom Aleksandar Ivović, u strašnoj je formi crnogorski bombarder.

18:06h

3:2 - Marko Petković sa igračem više. Prethodno je isključenje zaradio mladi Miroslav Perković, koji je zatim promašio i zicer...