Treća pobjeda vaterpolista za direktan plasman u četvrtfinale

Tim Miodraga Mirovića upisao i treći trijumf u grupi - savladao je Kazahstan 13:2

3889 pregleda 99 reakcija 2 komentar(a)

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore je trećom pobjedom u grupi na Svjetskom prvenstvu u Pragu osigurala plasman u četvrtfinale.

Tim Miodraga Mirovića je, nakon trijumfa nad Južnom Afrikom (16:5) i Grčkom (9:8), bio bolji i od Kazahstana rezultatom 13:2, pa će se u petak od 20 sati boriti za polufinale.

Rival u narednoj rundi našoj selekciji biće bolji iz sjutrašnjeg duela osmine finala između Sjedinjenih Američkih Država i Njemačke.

Crna Gora je protiv Kazahstanaca bez problema opravdala ulogu favorita, a prvi gol je primila tek u trećem minutu treće četvrtine kada je rival smanjio na 8:1.

Jovan Vujović je sa četiri pogotka bio najbolji u našem timu, po dva su postigli Marko Mršić i Vuk Drašković, a po jedan Andrija Korać, Miroslav Perković, Petar Vujošević, Đorđije Stanojević i Danilo Radović.