"Ajkule" progutale Amerikance i ušle u borbu za medalju

Mlada crnogorska reprezentacija u polufinalu SP

31861 pregleda 77 reakcija 11 komentar(a)

Mlada vaterpolo reprezentacija, generacija do 20 godina, ušla je u borbu za medalju na Svjetskom prvenstvu u Pragu.

I uradila je to ubjedljivim izdanjem - plasirala se u polufinale pobjedom nad Sjedinjenim Američkim Državama rezultatom 17:5.

Već u prvih osam minuta naša selekcija je postigla šest golova, vodila je 6:2, a u odličnom napadačkom ritmu je nastavila i u drugom dionici - tako je na odmoru imala vođstvo 10:3.

Pobjednik je, dakle, bio poznat poslije 16 minuta igre, pa je selektor Miodrag Mirović mogao i da rasporedi minutažu nosiocima igre.

Jovan Vujović je pet puta zatresao mrežu "jenkija" iz šest pokušaja, po tri pogotka su postigli Danilo Radović i Vuk Drašković, a po dva Marko Mršić i Đorđije Stanojević.

Upisali su se i Miroslav Perković i Vasilije Radović.

"Počelo je tvrdo, ali kako je meč odmicalo bili smo sve bolji, odigravali akcije onako kako smo željeli i na moćan način došli do polufinala", rekao je Perković.

Polufinale je već sjutra - rival u 19.30 je Italija, koja je u četvrtfinalu nakon peteraca savladala Španiju (11:9).

"Italija je dobra ekipa, ali je za mene malo iznenađenje to što je savladala Španiju. Ako odigramo kako znamo, mislim da smo blizu finala", dodao je Perković.

Drugi polufinalni par (18 sati) čine Srbija i Mađarska.

Srbija je bila bolja od Hrvatske (12:10), dok su Mađari eliminisali Grke - 11:9.