Jadran krenuo porazom, Splićani ubjedljivi u Podgorici

Novljani poraženi 15:10 na startu kvalifikacionog turnira

12410 pregleda 5 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su prvi kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona otvorili porazom - bolji je bio imenjak iz Splita rezultatom 15:10, nakon što je imao kontrolu maltene od prvog do posljednjeg minuta.

Iskusniji hrvatski tim je pokazao zašto je favorit za 1. mjesto na turniru u Podgorici, a razliku su napravili Konstantin Harkov, koji je postigao šest golova i Jerko Marinić-Kragić, strijelac četiri pogotka.

"Podmlađena smo ekipa, igrali smo protiv odlične ekipe Jadrana, i zadovoljan sam igrom. Posebno u prve dvije četvrtine. Došlo je do izražaja iskustvo rivala, iskoristio je šanse da se odlijepi, a mi smo nismo", rekao je za RTCG trener Petar Radanović i dodao:

"Svi igrači su dobili šansu, a centri su odradili svoj posao. Možda su uradili i više od očekivanog kada znamo kakve bekove imaju Splićani", istakao je Radanović.

Hrvatska ekipa je sve vrijeme vodila, a Jadran posljednju reakciju imao početkom posljednje četvrtine kada je preko Mateja Čaraja u napadu s igračem više smanjio na 12:10. Nakon toga se, ipak, mreža odličnog Matea Anića više nije tresla...

Po dva gola u sastavu Novljana upisali su Uroš Vučurović, Jovan Vujović i Matej Čaraj.

Jadran sjutra nastavlja kvalifikacioni turnir u Podgorici i očekuju ga dvije utakmice.

Prva je u 10.45 protiv litvanskog Žaibasa, a druga u 18.30 kada je rival Enka iz Istanbula.

"Za nas nema lakog rivala, svakoj utakmici moramo da priđemo maksimalno ozbiljno", kazao je Radanović.

Plasman u drugu rundu kvalifikacija osiguraće najbolje četiri ekipe sa turnira.

Jadran HN - Jadran Split 10:15 (3:4, 4:4, 2:4, 1:3)

Podgorica - Bazen SC "Morača". Sudije: Gomez (Italija), Teišido (Španija). Igrač više: Jadran HN 12 (6), Jadran Split 9 (5). Peterci: Jadran HN 1 (-), Jadran Split 2 (2).

Jadran HN: Đurović (osam odbrana), Vujičić, Vučur⁩ović 2, Obradović 1, Vujović 2, D. Radović, Murišić 1, Gardašević 1, Musket 1, V. Radović, Čaraj 2, Petković, I. Radović.

Jadran Split: Podrug, Burić, Marinić-Kragić 4, Čagalj, Butić 1, Pejković 1, Bukić, Harkov 6, Delić 2, Dobud, Šetka, Dužević 1, Anić (11 odbrana i peterac).