Jadran porazom otvorio turnir u Solnoku

Bolji od Novljana je bio domaćin - 11:9

5351 pregleda 0 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su poraženi u prvoj utakmici drugog kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona.

U Solnoku je bolji bio domaćin rezultatom 11:9, iako je crnogorski šampion tri četvrtine prijetio i bio u egalu.

Pojedinačni kvalitet mađarske ekipe je presudio, a Solnok je put ka trijumfu našao u finišu treće i početkom posljednje četvrtine.

Tada je serijom 3:0 poveo 9:6, pa je bilo jasno da Novljani teško mogu da se vrate u meč...

Jovan Vujović i Danilo Radović su bili dvostruki strijelci u ekipi Petra Radanovića, po jednom su pogađali Uroš Vučurović, Dimitrije Obradović, Luka Murišić, Vasilije Radović i Marko Petković.

Akoš Konarik je predvodio Solnok sa tri pogotka, Kristijan Milaković i Adam Nađ su postigli po dva...

Jadran takmičenje nastavlja sjutra - rival je od 16 sati Vuljagmeni, koji je danas odigrao neriješeno sa Savonom (10:10).

SOLNOK - JADRAN 11:9 (2:3, 4:1, 1:2, 4:3)

Solnok - Bazen "Tisaligeti". Sudije: Margeta (Slovenija), Savinović (Hrvatska).

Solnok: Gardonji, Anđal 1, Seghalmi 1, Šmolc, Nađ 2, Gbadamasi 1, Janšik, Kovač, Konarik 3, Milaković 2, Zović 1, Teleki, Banjai.

Jadran: Đurović, Vujičić, Vučurović 1, Obradović 1, Vujović 2, D. Radović 2, Murišić 1, Gardašević, Muskat, V. Radović 1, Čaraj, Petković 1, I. Radović.