Novljani slavili sa 15:3 i upisali treći trijumf ove sezone
80 pregleda 0 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: Facebook/VK Jadran
Ažurirano: 03.11.2017. 19:46h

Već petu sezonu vaterpolisti Jadran Carina dominiraju našim vaterpolom, pa su im crnogorski derbiji u regionalnom takmičenju postali puka formalnost.

Tim Vladimira Gojkovića je u prvom meču 4. kola Regionalne vaterpolo lige veoma lagano savladao Budvu sa 15:3. Izabranici Vida Lompara su u Igalu donekle odolijevali znatno kvalitetnijem i iskusnijem rivalu samo do sredine 2. četvrtine, kada je Branko Franeta smanjio na 5:2.

Novljani su potom pojačali tempo i na početku 3. minuta posljednje četvrtine zaokružili seriju 7:0 za dvocifrenu prednost. Boris Popović je samo smanjio, prije nego što su Dragan Drašković, Petar Mijušković i Danil Merkulov (iz kontre) donijeli konačnih plus 12.

U domaćoj ekipi se čak 10 igrača upisalo u listu strijelaca. Najefikasniji je bio Drašković sa tri gola, a po dva su dali Merkulov, Bojan Banićević i Vladan Spaić.

Mrežu Budvana nisu pogodili samo Vlado Popadić (imao četiri ukradene lopte) i Dušan Banićević, kao i golmani Slaven Kandić i Petar Tešanović.

Za goste se, pored Franete i Popovića, upisao i Srđan Vuksanović.

Novljanima, koji u srijedu gostuju holandskom Alphenu u 2. kolu Lige šampiona. ovo je bio treći trijumf u Regionalnoj ligi, a Budvanima četvrti poraz.

Jadran Carine - Budva 15:3 (3:1, 4:1, 4:0, 4:1)

Herceg Novi - Bazen Instituta Igalo. Gledalaca: Sudije: Abramović i Kontić (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 7 (3), Budva 5 (0).

Jadran Carine: Kandić (dvije odbrane), Ukropina 1, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević 2, Gardašević 1, Radović 1, Spaić 2, Drašković 3, Petković 1, Tešanović (sedam odbrana), Mijušković 1.

Budva: Kralj (pet odbrana), D. Dragović, Ćetković, Vuksanović 1, Mitrović, Porobić, N. Dragović, N. Popović, Vujašević, B. Popović 1, Ćetković, Franeta 1, Krivokapić (dvije odbrane), Rašković.