Crnogorski derbi pripao Jadranu: Prva pobjeda Novljana u Beogradu, drugi poraz Budve

Jadran - Budva 10:6

3341 pregleda 0 komentar(a)

Crnogorski derbi u Premijer regionalnoj vaterpolo ligi pripao je Jadranu - Novljani su danas savladali Budvu 10:6 i stigli do prve pobjede na turniru u Beogradu.

Sa druge strane Budvani imaju dva poraza, jer su sinoć izgubili od zagrebačke Mladosti 14:11.

Već u 1. četvrtini Jadran je stigao do tri gola prednosti (3:0), na poluvremenu je imao četiri gola viška (6:2) i na kraju zasluženo slavio.

"Početak je, kao i svaki drug, bio težak. Uspjeli smo da pobijedimo, čestitam ekipi na tome. Čeka nas mnogo težih i zahtjevnijih utakmica, ali mislim da smo dobro trenirali u posljednjih mjesec dana, da smo spremni i sada to treba da pokažemo", rekao je nakon utakmice vaterpolista Jadrana, Vasilije Radović.

Najefikasniji u timu Jadrana bio je Marko Petković sa tri pogotka. Danilo Radović je dva puta zatresao mrežu.

Kod Budvana je najbolji bio Radovan Latinović sa dva pogotka.

Jadran će danas 18.50 igrati sa Novim Beogradom, dok će protiv istog rivala Budva igrati sjutra (20.40 h).

Vaterpolisti Primorca će danas (17 h) u bazen, a protivnik im je Radnički. Kotorani igraju na turniru u Splitu.