„Ajkule” pružile sjajan otpor Hrvatskoj, remi izmakao u posljednjem minutu

10866 pregleda 3 komentar(a)

Kombinovana vaterpolo reprezentacija Crne Gore, sastavljena uglavnom od igrača iz domaćih klubova, poražena je u prijateljskom meču od Hrvatske u Zagrebu 9:8 (2:1, 2:4, 3:1, 2:2).

„Ajkule” su imale šansu da izbjegnu poraz, možda čak i da pobijede, ali nisu uspjele.

Odluka je pala u posljednjem minutu - 46 sekundi prije kraja, Ivan Domagoj Zović je realizovao napad sa igračem više, da bi igrači Vladimira Gojkovića u svom završnom napadu pogriješili i ispustili šansu da realizuju atak sa brojčanom prednošću.

Šansa je bila i pri rezultatu 8:8 u pretposljednjem minutu - prvo je Marko Petković pogodio stativu, a nakon promašaja Lorena Fatovića je Uroš Vučurović izgubio loptu u odličnoj situaciji i potom napravio prekršaj za isključenje...

Po dva gola za Crnu Goru su dali Aljoša Mačić, Dušan Banićević i Marko Mršić, a po jedan Petković i Dušan Matković.

Slaven Kandić je odbranio osam šuteva, a Petar Tešanović dva.

Za domaće su po dva puta pogodili Ivan Krapić, Marko Žuvela i Andrija Bašić, a golmani su imali 12 odbrana - Marko Bijač devet, Toni Popović tri.

„Ajkule” će još sjutra biti u Zagrebu, gdje će trenirati sa izabranicima Ivice Tucka.

HRVATSKA - CRNA GORA 9:8 (2:1, 2:4, 3:1, 2:2)

Zagreb - Bazen kraj Save. Sudije: Šketelj i Jović (Hrvatska). Igrač više: Hrvatska 12 (5), Crna Gora 8 (1). Peterci: Crna Gora 1 (1).

Hrvatska: Bijač (devet odbrana), Fatović 1, Krapić 2, Butić, Lazić, Vukičević, Dužević, Zović 1, Žuvela 2, Penava, Bašić 2, Popadić (tri odbrane), Biljaka 1.

Crna Gora: Kandić (osam odbrana), Mršić 2 (1), Vučurović, Petković 1, Mačić 2, Popadić, Murišić, V. Radović, Ćetković, Spaić, Matković, Banićević 2, Tešanović (dvije odbrane), D. Radović.