Jadran daleko od F4, Primorac poražen od Juga, Budvani propustili veliku šansu

Bolji od Novljana je bio Jadran iz Splita, Budvanska rivijera Budva remizirala sa Mornarom

7596 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 04.03.2022. 19:55h

Jadran je poražen od imenjaka iz Splita, bilo je 11:6, pa je praktično ostao bez šansi da se plasira na finalni turnir regionalne Premijer lige.

Splićani su od početka pokazali snagu, stigli do prednosti od 4:1, koju su u nastavku bez problema sačuvali, iako je crnogorski predstavnik imao reakciju u drugom dijelu treće četvrtine.

U pretposljednjem minutu je u napadu s igračem više propustio dva zicera kod rezultata 7:4, da bi u kontranapadu rival "pobjegao" na sigurnih plus četiri.

Strijelci za Jadran su bili Danilo Radović, Dimitrije Obradović, Jovan Vujović, Džek Muskat, Matej Čaraj i Marko Petković.

Timu iz Dalmacije je ovo osmi trijumf u regularnom dijelu.

Novljani su morali da se pomire sa četvrtim porazom, a na turniru u Zagrebu će odigrati još jedan meč - sjutra im je od 17 sati protivnik Mornar.

Jadran na petom mjestu ima 19 bodova, dva manje od Radničkog uz utakmice više.

Na istom turniru je prvi bod osvojila Budvanska rivijera Budva, nakon 10 poraza.

Izabranici Igora Martinovića su remizirali sa Mornarom (6:6) i propustili veliku šansu da se pomjere s posljednje pozicije.

Vodili su 4:1, pa 6:3, ali je rival tri sekunde prije kraja izbjegao poraz i osvojio drugi bod u sezoni.

A Primorac je u Kragujevcu tri četvrtine dobro parirao Jugu, na kraju je presudio veći kvalitet velikana.

"Jugaši" su slavili 12:9, presudila je serija 3:0 u finišu treće dionice kada su poveli 9:6...

Trostruki strijelac u kapici Kotorana je bio Marko Gopčević, upisali su se i Vuk Drašković, Aljoša Mačić, Uglješa Vukasović, Marko Mršić, Đorđije Stanojević i Dušan Matković.

Kotorani, koji su prebrinuli brige oko opstanka, sjutra igraju protiv Šapca od 17 sati, u nedjelju je u istom terminu rival Partizan.