"Ajkule" bez odbrane: Mađarska dala 16 golova u Kotoru

Crna Gora - Mađarska 11:16 (3:3, 7:2, 4:4, 2:2)

6909 pregleda 2 komentar(a)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je večeras u Kotoru od Mađarske 16:11 (3:3, 7:2, 4:4, 2:2) u posljednjem kolu evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Poslije ove utakmice jasno je da će Mađari sa prvog, a "ajkule" sa drugog mjesta na završni četvrtfinalni turnir evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu. Crnoj Gori će protivnik u četvrtfinalu biti Francuska ili Španija.

Večeras je presudila loša druga četvrtina, ali i loša odbrana. "Ajkule" su u drugoj četvrtini primile čak sedam pogodaka, postigle dva, pa je na poluvremenu Mađarska imala pet golova prednosti - 10:5.

Crna Gora je na početku povela 2:0, bilo je i 3:1, a onda je krajem prve i u drugoj četvrtini uslijedila serija Mađara 6:0 i velikih pet golova prednosti na poluvremenu.

U trećoj četvrtini bilo je i maksimalnih plus šest (12:6), a "ajkule" su poslije toga u nekoliko navrata prilazile na četiri pogotka zaostatka.

Najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore bili su Vlado Popadić i Savo Ćetković sa po dva pogotka.

CRNA GORA - MAĐARSKA 11:16 (3:3, 2:7, 4:4, 2:2)

Kotor - Bazen "Zoran Džimi Gopčević". Sudije: Dervju (Francuska), Severo (Italija). Igrač više: Crna Gora 12 (4), Mađarska 12 (6). Peterci: Crna Gora 4 (2), Mađarska 2 (2).

Crna Gora: Lazović (četiri odbrane), Mršić 2, Mačić, Obradović, Radović 1, Popadić 2, Ukropina 1, Đurđić 1, Perković 1, Ćetković 1, Matković 1, Petković 1, Đurović (dvije odbrane).

Mađarska: Levai (osam odbrana i dva peterca) , Burian 1, Manherc 2, Čačovski 2, Nađ 2, Konarik 2, Vadovič 1, Vigvari 1, Erdelji 1, Nemet 1, Janšik 1, Bedo 2, Vogel.