Primorac nakon preokreta i sjajne 3. četvrtine savladao Jadran, Kataro osvojio prvi bod

Ekipa iz Kotora pobijedila 11:9, Kataro i Budva remizirali - 9:9

6698 pregleda 2 komentar(a)

Vaterpolisti Primorca savladali su večeras Jadran 11:9 u 8. kolu prvenstva Crne Gore i ekipi iz Herceg Novog nanijeli prvi poraz u šampionatu.

Primorac je stigao do šestog trijumfa, a ima i dva poraza.

Mnogo preokreta viđeno je u Kotoru - Jadran je na poluvremenu vodio 6:4, Primorac poslije treće četvrtine imao tri gola viška (9:6), da bi u posljednjoj četvrtini gosti iz Herceg Novog izjednačili (9:9), ali nisu mogli do još jednog preokreta.

Nakon prvih osam minuta Kotorani su vodili 3:2, a onda je u drugom periodu Jadran napravio seriju 3:0 i prvi put došao do dva gola viška - 5:3, poslije dva pogotka Jovana Vujovića i jednog Marka Petkovića.

Do odlaska na odmor obje ekipe su postigle po gol, a onda je u trećoj četvrtini Primorac preokrenuo i nakon serije 5:0 poveo 9:6.

Jadran je u drugom poluvremenu prvi gol postigao poslije 10 minuta, ali je nakon pogotka Uroša Vučurovića i nove serije 3:0 izjednačio - 9:9.

Tada su odgovorili domaći i sa nova dva gola stigli do pobjede.

Najefikasniji kod Primorca bio je Dušan Matković sa četiri gola. Aljoša Mačić je postigao tri, a Marko Mršić dva.

U ekipi Jadrana po dva gola Vujovića i Vasilija Radovića.

U drugom meču 8. kola Kataro i Budva su igrali neriješeno - 9:9.

Budvani su tri minuta i 11 sekundi prije kraja imali tri gola prednosti (9:6), ali poslije toga nijednom nisu zatresli mrežu, a domaćin serijom 3:0 osvojio prvi bod u ligi ove sezone.

Kod Katara je Marko Milić bio najefikasniji sa tri pogotka. U timu Budve tri gola je dao Andrija Korać.