Jadran zadao konačan udarac Primorcu za osmu titulu zaredom

Primorac se vratio nakon četiri gola minusa, ali nije mogao do velikog preokreta

18313 pregleda 54 reakcija 3 komentar(a)

Bilo je neizvjesnije i uzbudljivije nego prethodnih godina, ali ništa se nije promijenilo u borbi za titulu prvaka Crne Gore u vaterpolu.

Jadran je nastavio dominaciju, osmu godinu zaredom kruna ide u Herceg Novi nakon što je tim Petra Radanovića večeras slavio u Kotoru protiv Primorca (9:8).

Bio je to treći trijumf Jadrana u četvrtom duelu finala, prvi u gostima, kojim je serija i okončana.

Šampion je od starta zagospodario bazenom "Zoran Džiki Gopčević", poveo 3:0, pa 4:0 na startu druge četvrtine, a Primorac je prvi gol postigao tek nakon 14 minuta igre kada je preko Dušana Matkovića smanjio na 4:1.

PVK Primorac - PVK Jadran

Nakon toga, gosti su u još dva navrata imali po plus četiri (6:2 i 7:3), malo toga je nagovještavalo dramu, ali bez nje nije moglo.

Primorac je velikom serijom 67 sekundi prije kraja izjednačio na 8:8 preko Aljoše Mačića, ali reakcija Jadrana je bila munjevita - titulu mu je donio pogodak Jovana Vujovića 44 sekunde prije kraja.

Vujović je jedan od osmorice strijelaca Jadrana (upisao se dva puta), Primorac je imao četvoricu.

Mrežu su pogađali Marko Mršić (tri gola), Vuk Drašković, Mačić (po dva) i Matković.