Srbija lako izašla na kraj sa Grčkom, poznati svi polufinalisti

Crna Gora igra sa Italijom, "delfini" sa Španijom

10933 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 28.04.2022. 22:14h

Završen je prvi dan evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu čiji je domaćin Podgorica.

Poznati su polufinalisti - u petak će se sastati Crna Gora i Italija (19 sati), te Srbija i Španija (21).

"Ajkule" su bile bolje od Francuske 11:10, dok su "azuri" u jednom od derbija savladali Hrvatsku - 8:6.

Tim Alesandra Kampanje je dugo dominirao na bazenu SC "Morača", nakon tri četvrtine vodio 7:2, ali su "barakude" u posljednjih osam minuta uvele meč u neizvjesnu završnicu.

"Barakude" su 53 sekunde prije kraja prišle na 7:6, ali je sve dileme otklonio Gonsalo Ećenike dvadesetak sekundu kasnije.

Ećenike i Đakomo Kanela su sa po dva pogotka predvodili Italiju.

Uzbuđenja su viđena i u duelu Mađarske i Španije. Na kraju se radovala "furija" - slavila je 10:9.

Alberto Munaris je sa tri pogotka predvodio Špance, na drugoj strani se istakao Marton Vamoš sa četiri.

Posljednja je do polufinala stigla Srbija, ali je bila najubjedljivija.

"Delfini" su lako izašli na kraj sa Grčkom (13:7) uz četiri gola Dušana Mandića.

Polufinalni mečevi su sjutra, a dueli za plasman u subotu.

Na finalni turnir u Strazburu će se plasirati tri najbolje ekipe iz Podgorice, kao i Francuska koja je domaćin.