„Ajkule” poražene od velikana, napad sa igračem više najveći problem

Ključne borbe u grupi A, Crna Gora će voditi u četvrtak protiv Gruzije i u subotu sa Brazilom, kada će tražiti pobjede i lakšeg rivala u razigravanju za četvrtfinale

26924 pregleda 24 komentar(a)
Ažurirano: 21.06.2022. 22:15h
Završeno
22:05h

Na startu 19. Svjetskog prvenstva u vaterpolu, Crna Gora je poražena od Mađarske 12:8.

Velikan svjetskog vaterpola i prvi favorit za zlato u Budimpešti je meč prelomio od sredine 2. i u 3. četvrtini, kada je serijom 6:0 odgovorio na jedino vođstvo „ajkula” i preokrenuo na 9:4.

U tim trenucima, najveći problem u igri tima Vladimira Gojkovića bio je napad sa igračem više, jer sedam puta zaredom nije iskorišćena brojčana prednost u bazenu!

Crna Gora je realizovala svega četiri od 14 napada sa igračem više, zbog toga je i izgubila, iako je podmlađeni tim pokazao da može da se nosi sa najboljim igračima svijeta.

Gojkovićev tim je pokazao i karakter, jer je nakon tajm-auta selektora na 4:9 zaigrao presing u odbrani, smanjio na 7:9 i imao tri napada pri tom rezultatu. Tada je fenomenalni Gergo Zalanki svojim četvrtim pogotkom prekinuo seriju rivala i riješio sve dileme.

Petar Tešanović je upisao 10 odbrana, Marko Petković je dao četiri gola, a upisali su se i Marko Mršić. Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Dušan Banićević.

Mađare je predvodio Zalanki sa četiri gola, Marton Vamoš i Silard Janšik su dali po dva, a Šoma Vogel je odbranio 11 šuteva.

22:02h

Gergelj Burijan je opteo loptu i iz kontre povisio na 12:8.

22:00h

Marko Petković pogađa nakon tajm-auta za 8:11.

21:58h

Danijel Anđal koristi napad sa igračem više, Mađarska rješava sve dileme - 11:7 na 2:39 do kraja.

21:57h

Gergo Zalanki šalje novu "bombu" u mrežu Petra Tešanovića za 10:7, čini se da je pitanje pobjednika riješeno na tri minuta i 31 sekundu do kraja.

21:55h

Tajm-aut za Mađarsku na pet minuta i sekundu do kraja. Crna Gora je propustila dva napada da priđe na svega gol zaostatka.

21:51h

Poslije sedam neiskorišćenih napada sa igračem više, Marko Petković prekida loš niz i sedam minuta prije kraja smanjuje na 7:9. Crna Gora igra presing u odbrani, čime je zbunila domaće.

21:47h

Crna Gora nije iskoristila ni sedmi vezani napad zaredom sa igračem više, ali se lopta odbila do Marka Mršića, koji smanjuje na 6:9 na kraju 3. četvrtine.

21:45h

Marko Petković prekida crni niz i daje prvi gol za Crnu Goru nakon 12 minuta i 39 sekundi za 5:9.

21:44h

Vladimir Gojković je uzeo tajm-aut nakon serije 0:6 i niza "ajkula" bez gola koji traje gotovo 12 minuta.

21:43h

Šesti uzastopni napad sa igračem više nije iskorišćen, Marko Mršić pogađa okvir gola. Mađari to kažnjavaju preko Silarda Janšika za 9:4 na tačno dva minuta do kraja 3. četvrtine.

21:41h

Mađari koriste novi napad sa igračem više, Marton Vamoš pogađa za 8:4. Crna Gora je bez gola 11 minuta.

21:36h

Sudije su gledale snimak nakon šuta Deneša Varge i procijenili da je cijelim prečnikom prešla zamišljenu gol-liniju. Čini se da su sudije častile Mađare, ali nema nazad - sada je 7:4 za domaće.

21:35h

Nažalost, opet Šoma Vogel brani šut u napadu sa igračem više.

21:34h

Crna Gora ne koristi napad sa igračem više poslije duže pauze, ali to ne čini ni Mađarska, jer Petar Tešanović odlično brani šut Zalankija.

21:29h

Poluvrijeme na bazenu "Alfred Hajoš", Mađarska je sa tri vezana gola na odmor otišla sa plus dva (6:4).

21:27h

Zalanki ne prašta. Daje treći gol, drugi sa igračem više, Mađari prvi put imaju plus dva (6:4).

21:25h

Opet pogađa Gergo Zalanki za 5:4 u 14. minutu.

21:22h

Mađari koriste napad sa igračem više, pogađa Silad Janšik za četvrto izjednačenje (4:4).