Lazović spasao pobjedu protiv uporne Gruzije, „ajkule” na korak od 2. mjesta u grupi

"Ajkule", koje su na startu poražene od Mađarske, posljednji meč u grupi igraju u subotu protiv Brazila

27654 pregleda 29 komentar(a)
Marko Petković na večerašnjem meču, Foto: Szilard Koszticsak/MTI/AP
Ažurirano: 23.06.2022. 21:11h
Završeno
20:35h

Uz mnogo muke protiv zonske odbrane rivala i još jedno „pomračenje” u napadu dugo preko 10 minuta, vaterpolisti Crne Gore su upisali prvu pobjedu na 19. Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

U veoma uzbudljivom meču pala je Gruzija - 10:9 (4:1, 0:3, 4:3, 2:2), koja je imala napad sa igračem više za remi.

Pokušao je Srbin Dušan Vasić, čiji je šut izblokirao Bogdan Đurđić, da bi se lopta odbila samo do Hrvata Marka Jelače, ali je njegovu šraubu sa dva metra zaustavio Dejan Lazović četiri sekunde prije kraja.

Đurđić je bio igrač meča i sa četiri gola bio najzaslužniji za pobjedu.

Po dva puta su pogodili Vasilije Radović i Dušan Matković, a po jednom Uroš Vučurović i Marko Petković.

Kanstantin Averka je opet podbacio i ostao bez gola...

20:32h

Na 18 sekundi do kraja igrač više za Gruziju, ali se Crna Gora spasila. Heroj je Dejan Lazović, koji je odbranio šraubu Jelače za remi.

20:32h

Nakon kontrafaula Gruzijaca i promašaja Đurđića, do kraja je ostalo 56 sekundi.

20:30h

Novi napad Gruzije sa igračem više, Šušijašvili je šutnuo pored gola, ali i Marko Mršić je promašio na 101 sekundu do kraja.

20:28h

Radović je napravio treću ličnu grešku, a Bitadze smanjio na 10:9. Do kraja tri minuta i šest sekundi.

20:27h

Sjajno dodavanje Marka Petkovića za Vasilija Radovića, koji pogađa za 10:8 na tri minuta i 49 sekundi do kraja.

20:24h

Bogdan Đurđić iz kontre pogađa za 9:8. Njegov četvrti gol vodi Crnu Goru ka mirnijoj završnici.

20:23h

Crna Gora opet očajno igra u napadu, sada nije iskoristila ni brojčanu nadmoć. Nije ni šutnula, a prije toga je Kanstantin Averka propustio zicer.

20:22h

Peterac za Gruziju, gol za 8:8 postiže Novljanin Jovan Sarić.

20:21h

Počela je posljednja četvrtina, prvi napad ima Gruzija.

20:19h

Dušan Matković je pokušao da vrati dva razlike, ali je bivši čuvar mreže Primorca, Nikoloz Šubladze, upisao svoju devetu odbranu.

20:17h

Srbin u kapici Gruzije, Boris Vapenski, iskoristio je napad sa igračem više, a zatim je i njegov zemljak Dušan Vasić uradio isto i smanjio na 8:7 na 17 sekundi do kraja 3. četvrtine.

20:12h

Gol Vasilija Radovića iz kontre, Crna Gora treći put ima plus tri - 8:5 u 5. minutu 3. četvrtine.

20:10h

Gruzijci su brzo uzvratili i s igračem više smanjili na 7:5 preko Imnaišvilija.

20:08h

Uroš Čučković je zaustavio Bitadzea, potom i iznudio njegovo isključenje, a Vladimir Gojković uzeo tajm-aut da bi iskoristio napad sa igračem više.

I uspjelo je - Đurđić pogađa treći put.

20:06h

Bogdan Đurđić daje svoj drugi gol za 6:4.

20:05h

Uroš Vučurović prekida post dug preko 10 minuta i na isteku napada pogađa za novo vođstvo "ajkula".

20:04h

Crna Gora ne koristi ni prva dva napada u 3. četvrtini, Dejan Lazović brani zicer Fabija Baraldija.

19:59h

Crna Gora je imala sigurnih 4:1 nakon osam minuta, a u drugoj četvrtini pokazala mane u napadu - makar pet čistih situacija nije mogla da pretvori u gol.

S druge strane, odbrana je posustala u finišu, a Gruzija ima dovoljno napadačkog potencijala da pokaže reakciju.

Nakon 16 minuta je 4:4, "ajkule" moraju mnogo bolje u drugom dijelu.

Izmjena: 20:01h
19:58h

Izjednačenje - 4:4 na tri sekunde do kraja druge četvrtine. Pogodio je Vasić i kompletirao seriju 3:0 Gruzije u drugoj četvrtini.