28719 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 25.06.2022. 20:40h
Završeno
20:34h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je u laganom ritmu stigla do druge pobjede i plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva.

"Ajkule" su u posljednjem meču u grupi A savladale Brazil 20:5 i sada mogu da misle na narednog rivala - to je Japan u okršaju za plasman u četvrtfinale.

Ako ne bude promjena, taj meč bi trebalo da se odigra u ponedjeljak od 14 sati, a pobjednika tog duela u četvrtfinalu čeka Španija, prvoplasirana ekipa grupe C.

U duelu sa "kariokama" je bila očigledna ogromna razlika u kvalitetu, p

Dušan Matković, Konstantnin Averka i Uroš Vučurović su bili najefikasniji sa po tri gola.

Izmjena: 20:38h
20:32h

Kraj meča - Crna Gora je lako savladala Brazil i s druge pozicije se plasirala u osminu finala (20:5).

20:31h

Silva je strijelac u napadu s igračem više za 20:5.

20:29h

Na 85 sekundi prije kraja je Crna Gora stigla do 20. gola, postigao ga je Đurđić za 20:4.

20:25h

Drugi vezani pogodak Brazilaca - 19:4.

20:24h

Nakon dugo vremena, još od finiša druge četvrtine, upisao se Brazil - strijelac je Vizakre za 19:3.

20:22h

Matković je strijelac u napadu s igračem više - 19:2.

20:20h

Novi gol, Banićević je pogodio za 18:2.

20:19h

Počela je posljednja četvrtina meča koji je odavno riješen.

20:16h

Lazović je odbranio peterac Gimaraešu, a na drugoj strani se upisao Vučurović - 17:2 nakon tri četvrtine vodi naša selekcija.

20:14h

Do sada se u strijelce nisu upisali samo Radović i Petković.

20:13h

Nastavlja se goleada - "ajkule" su postigle i 16. gol (Popadić), sada je 16:2.

20:10h

Perkovićeva majstorija - Crna Gora vodi 15:2.

20:08h

Treći pogodak Averke, sada u napadu s igračem više - 14:2.

20:07h

Najveća prednost "ajkula", imaju plus 11 nakon pogotka Vučurovića - 13:2.

20:05h

Još jedan pogodak Averke, nakon nesebične asistencije Čučkovića - 12:2 vodi Crna Gora.

20:04h

Napad s igračem više i gol Popadića - 11:2.

20:02h

Počela je treća četvrtina.

19:58h

Mršić je iskoristio peterac za 10:2 i kompletirao sigurno izdanje crnogorske selekcije u prvom poluvremenu duela sa autsajderom.