Prvi poraz vaterpolista u Oranu, Srbija serijom 5:0 preokrenula i obezbijedila 1. mjesto u grupi

8565 pregleda 0 komentar(a)

Iako su polovinom 3. četvrtine imali tri gola prednosti (6:3), vaterpolisti Crne Gore doživjeli su prvi poraz na 19. Mediteranskim igrama u Oranu.

Tim Milana Ćirovića je u direktnom obračunu za 1. mjesto u grupi B poražen od Srbije 9:8 (2:3, 1:2, 2:1, 4:2), pa će sjutra protiv Slovenije igrati za 2. poziciju i plasman u polufinale.

Mlade "ajkule" su odlično počele meč i golovima Miloša Vukšića i kapitena Neđa Baštrice poveli 2:0.

Stalno su imali jedna ili dva pogotka prednosti, sve dok Pavle Krivokapić na isteku 3. minuta 3. četvrtine, u napadu sa igračem više, nije povisio na 6:3.

Nažalost, odgovor Srba je bio sjajan - za 11 minuta su napravili seriju 5:0 i preokrenuli na 8:6.

Baštrica je smanjio nepun minut prije kraja, ali je Petar Stanić pogodio za 9:7 i otklonio sve dileme.

Nekoliko sekundi prije kraja, Milan Nikaljević je dao utješni gol za konačnih 9:8.

Baštrica je jedini dva puta pogađao mrežu rivala, a osim Vukšića, Krivokapića i Nikaljevića upisali su se i Vladan i Lazar Vukićević, kao i Danilo Stupar.

Meč sa Slovenijom zakazan je za sjutra u 11 časova po našem vremenu.

Ukoliko trijumfuju, za finale će se boriti sa Španijom, koja je kolo prije kraja obezbijedila 1. mjesto u grupi A.