Italija preko Grčke do finala: Setebelo brani zlato iz Gvangdžua

Tim Alesandra Kampanje će se za titulu boriti sa boljim iz meča Španije i Hrvatske (19.30)

8553 pregleda 0 komentar(a)

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Vaterpolisti Italije su prije dvije noći napravili podvig protiv Mađarske, a na krilima velike pobjede protiv domaćina su savladali i Grčku za plasman u finale Svjetskog prvenstva.

Setebelo je bio bolji od Helena rezultatom 11:10, a za titulu će se boriti u nedjelju od 20 sati - sa boljim iz duela Španije i Hrvatske (večeras od 19.30).

Italijani su poveli 4:2 u prvoj četvrtini, Grci izjednačili, držali se do 6:6...

Tim Alesandra Kampanje je serijom 3:0 pobjegao na 9:6 u posljednjoj četvrtini, a Grčka je posljednji trzaj imala kada je smanjila na 9:8 na pet i po minuta prije kraja.

Tačku na trijumf Italije je stavio Franćesko di Fulvio 58 sekundi prije kraja kada je zatresao mrežu za 11:9.

Italija u Budimpešti brani titulu sa SP iz Gvangdžua 2019. godine.