Juniori osmi u Beogradu, Mađarska svjetski šampion

Naša selekcija nije dala gol više od 18 minuta

8760 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.08.2022. 21:50h

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore je nastup na Svjetskom prvenstvu u Beogradu završila na osmom mjestu.

U posljednjem meču na turniru naša U18 selekcija je poražena od Grčke - bilo je čak 9:3.

Crna Gora je takmičenje završila sa tri vezana poraza, očigledno je trag ostavila eliminacija u četvrtfinalu od Holandije (11:7).

Nakon toga je izgubila od Hrvatske istim rezultatom u prvoj od dvije utakmice razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta.

Izabranici Vida Lompara u duelu sa Helenima nisu postigli gol skoro 19 minuta - još od finiša druge četvrtine kada je Pavle Krivokapić pogodio za vođstvo 3:1.

Nije u tom momentu djelovalo realno da će Grčka do trijumfa doći serijom 8:0...

Pored Krivokapića, u našem timu je strijelac, i to dvostruki bio, Milan Nikaljević.

Prvak svijeta je Mađarska, koja je nakon peteraca bila bolja od Srbije (15:14), dok je bronza pripala Španiji pobjedom nad Holandijom (13:11).

Peto mjesto je pripalo Hrvatskoj, koja je savladala Italiju - 12:10.