Kadeti bez finala, presudila serija Grka 6:0 za manje od pet minuta

Tim Miodraga Mirovića u polufinalu Svjetskog prvenstva u finišu 3. četvrtine vodio 11:9 protiv domaće Grčke, imao i napad za plus tri, ali tada kao da je nestao iz bazena. Heleni su zaigrali kao u transu i za četiri minuta i 42 sekunde napravili seriju 6:0 za preokret na 15:11

15460 pregleda 2 komentar(a)

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije smogla snage da sruši još jednog favorita, iako je bila blizu.

Tim Miodraga Mirovića je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Volosu u finišu 3. četvrtine vodio 11:9 protiv domaće Grčke, imao i napad za plus tri, ali tada kao da je nestao iz bazena.

Heleni su zaigrali kao u transu i za četiri minuta i 42 sekunde napravili seriju 6:0 za preokret na 15:11.

Pitanje pobjednika je bilo riješeno, na kraju je bilo 15:13 za domaće (5:3, 3:6, 2:2, 5:2).

Po dva gola su dali Tadija Matijašević, Srđan Janović, Strahinja Gojković i Relja Vukanić, a po jedan Ognjen Moračanin, Nikola Petrović, Miloš Milinić, Andrija Roganović i Danilo Stupar.

Crna Gora će sjutra, posljednjeg dana turnira, od 18.15 časova po našem vremenu igrati za bronzu sa Srbijom, koja je u prvom polufinalu nakon peteraca poražena od Mađarske (12:12, 17:15).