Italijani prejaki za "ajkule": Crna Gora mora težim putem do četvrtfinala

29104 pregleda 22 komentar(a)
Ažurirano: 02.09.2022. 20:23h
Završeno
20:07h

Crnogorski vaterpolisti idu u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon što su u derbiju grupe A poraženi od Italije - 13:8.

"Ajkule" će se za plasman među osam najboljih boriti sa Rumunijom, taj meč je u nedjelju od 15 sati.

Imali su naši vaterpolisti večeras protiv "azura" dobrih momenata, bili u igri do druge polovine treće četvrtine, a onda je rivalu bilo dovoljno nekoliko napada da uzbudljiv derbi pretvori u rutinski trijumf.

Italijani su serijom 5:0 od 5:4 stigli do 10:5, pa u posljednjih osam minuta nije bilo tenzije u vodi - znalo se ko ide direktno u četvrtfinale, ko će u razigravanje.

Na kraju krajeva, crnogorski vaterpolisti su i u ovoj utakmici ponovili oscilacije iz duela sa Gruzijom i Slovačkom, a razlika je što veliki timovi kakva je Italija to surovo kažnjavaju.

Zato, "ajkule" moraju ozbiljno da shvate i Rumuniju, ali i ne samo nju, jer je prošlo vrijeme unaprijed upisanih trijumfa...

Dvostruki strijelci u kapici Crne Gore su bili Vasilije Radović i Bogdan Đurđić, po jedan gol su postigli Marko Mršić, Miroslav Perković, Aleksa Ukropina i Dušan Matković.

Istakao se i Dejan Lazović među stativama, imao je devet odbrana, zaustavio dva peterca, ali nije bilo dovoljno.

ITALIJA - CRNA GORA 13:8 (1:0, 3:3, 6:2, 3:3)

Split - "Spaladium arena". Gledalaca: 1.000. Sudije: Kovač (Mađarska), Ome (Njemačka). Igrač više: Italija 12 (7), Crna Gora 12 (6). Peterci: Italija 4 (2).

Italija: Del Lungo (osam odbrana), Di Fulvio 2, Damonte 2, Aleziani, Fondeli, Kanela 3, Rencuto Jodiće 2, Marciali 1, Prešuti, Bruni, Di Soma, Dolće 3, Nikozia.

Crna Gora: Lazović (devet odbrana, dva peterca), Murišić, Radović 2, Averka, Mršić 1, Popadić, Perković 1, Đurđić 2, Ukropina 1, Spaić, Matković 1, Petković, Tešanović.

Izmjena: 20:21h
20:05h

Damonte je sa igračem više pogodio za 12:8, a Dolće za 13:8.

20:03h

Napad s igračem više i gol sa stative Radovića za 11:8.

20:02h

Lazović je odbranio drugi peterac na ovoj utakmici, zaustavio je Di Fulvija, ostalo je 11:7.

19:57h

Atraktivno je mrežu Lazovića zatresao Rencuto Jodiće za 11:6, potom se upisao Matković - 11:7.

19:56h

Radović je prekinuo seriju Italije u napadu sa igračem više - 10:6.

19:53h

Počela je posljednja četvrtina.

19:50h

Raspala se igra Crne Gore, i u odbrani i u napadu - 10:5 vodi Italija nakon tri četvrtine.

"Azuri" su napravili seriju 5:0 i otvorili put ka pobjedi, samim tim i četvrtfinalu.

19:49h

Bilo je 5:5, sada je 9:5 za Italiju - Damonte je strijelac sa igračem više.

19:47h

Prvi put je tri gola razlike. Opet se upisao Di Fulvio, Italija vodi 8:5.

19:44h

Italija ima dva gola prednosti - Di Fulvio je pogodio s igračem više za 7:5.

Nakon Murišića, i Popadić je završio meč zbog tri isključenja.

19:42h

Nije izdržala naša odbrana s igračem manje, imala je nekoliko sekundi i dvojicu - Dolće se upisao za 6:5.

19:40h

Drugi pogodak Đurđića, opet izjednačenje - 5:5.

19:39h

Italijani su uzvratili, Marciali je pogodio sa igračem više za 5:4.

Murišić je zbog tri lične greške završio utakmicu.

19:37h

Gol Mršića, Crna Gora je izjednačila - 4:4.

19:37h

Nema golova nakon dva i po minuta.

19:33h

Počela je treća četvrtina.

19:30h

Crnogorski vaterpolisti su na minus jedan, gube 4:3 nakon dvije četvrtine u kojima su dominirale odbrane.