"Ajkule" predale medalju u Splitu: Mađarska prejaka za mladi crnogorski tim

Naša selekcija ide u borbu za plasman od 5. do 8. mjesta

Završeno
16:12h

Ništa od borbe za medalju na Evropskom prvenstvu.

Kao i na SP prije dva mjeseca, krajnji domet naših vaterpolista je četvrtfinale.

Bolja je bila Mađarska (11:8) koja je opravdala ulogu favorita i plasmanom u polufinale osigurala vizu za Svjetsko prvenstvo naredne godine.

"Ajkule" nijednom nisu vodile u derbiju, ali su tri četvrtine bile na korak od protivnika, imale napade i da izjednače...

Ponovile su se, ipak, početničke greške u odbrani iz prethodnih utakmica, kontranapadi protivnika koji ne bi smjeli da se dozvoljavaju, što je Mađarska znala da iskoristi i već na početku posljednje četvrtine povede 9:5.

Time i praktično riješi pitanje pobjednika.

Nije se ni tada dao tim Vladimira Gojkovića, prišao je na 9:7 i 10:8, kada je imao i dobru šansu da dođe na minus jedan, ali je izblokiran Konstantin Averka...

Realnost je da Crna Gora neće juriti medalju (branila je bronzu iz Budimpešte 2020), već da ide u razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta.

Rival u četvrtak od 14 sati biće poraženi iz večerašnjeg derbija Španije i Grčke.

Dvostruki strijelci su u našem timu bili Bogdan Đurđić, Miroslav Perković i Averka, po jednom su pogađali Vasilije Radović i Vladan Spaić.

CRNA GORA - MAĐARSKA 8:11 (1:3, 3:2, 1:2, 4:3)

Split - "Spaladium arena". Gledalaca. 1.000. Sudije: Periš (Hrvatska), Cvart (Holandija. Igrač više: Crna Gora 7 (4), Mađarska 5 (2). Peterci: Crna Gora 3 (2), Mađarska 1 (1).

Crna Gora: Lazović (sedam odbrana), Murišić, Radović 1, Averka 2, Banićević, Popadić, Perković 2, Đurđić 2, Ukropina, Spaić 1, Matković, Petković, Tešanović.

Mađarska: Levai, Anđal 1, Manherc 2, Konarik 1, Nađ, Molnar, Zalanki 1, Burian, Nemet 1, Fekete, Janšik 5, Vigvari, Vogel (devet odbrana).

Izmjena: 16:28h
16:09h

Crna Gora je u Splitu branila bronzu, sada ide u borbu za plasman od 5. do 8. mjesta.

16:07h

Janšik je stavio tačku na pobjedu Mađarske - pogodio je za 11:8.

Izmjena: 16:09h
16:03h

Perković je siguran s igračem više - 10:8 za Mađare, do kraja je ostalo 2.21.

16:02h

Parabola Janšika za 10:7, nadmudrio je Lazovića na isteku napada.

16:00h

Sada gol i Spaića, 9:7 vodi Mađarska na 3.20 do kraja.

Reaguje Varga tajm-autom.

15:58h

Pogodak Radovića za 9:6, na četiri minuta i devet sekundi do kraja.

15:55h

Vogel je odbranio peterac Averki.

15:53h

Sve je teže "ajkulama" - Manherc je pogodio mrežu Lazovića za 9:5.

15:52h

Odmah je Mađarska postigla gol - prošlo je samo 11 sekundi posljednje četvrtine - 8:5.

15:51h

Posljednjih osam minuta četvrtfinalne utakmice - Crna Gora gubi 7:5.

15:49h

Završena je treća četvrtina, Mađarska čuva prednost od dva gola - vodi 7:5.

15:48h

Kontranapad Mađarske i gol Janšika za 7:5. Lako su "ajkule" dozvolile pogodak protivnika.

15:46h

Gol Averke - Crna Gora je smanjila na 6:5.

15:45h

Gojković je tražio tajm-aut na minut i 33 sekunde do kraja 3. četvrtine.

"Ajkule" gube 6:4, imaće napad s igračem više.

15:41h

Ponovo je dva gola prednosti za Mađarsku - Janšik je iskoristio napad s igračem više za 6:4.

15:40h

Nema golova nakon četiri i po minuta treće četvrtine.

15:34h

Počela je treća četvrtina.

15:31h

Nakon dvije četvrtine Crna Gora ima gol minusa u duelu sa Mađarskom - 5:4 vodi tim Žolta Varge.