Poraz i od Grčke, "ajkule" imaju još jednu šansu za plasman na SP

Crnogorski vaterpolisti izgubili od Grka - 14:12

29483 pregleda 35 komentar(a)
Ažurirano: 08.09.2022. 17:37h
Završeno
15:11h

Crnogorski vaterpolisti su poraženi u pretposljednoj utakmici na Evropskom prvenstvu, time su i propustili prvu šansu da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki naredne godine.

Bolja od "ajkula" je bila Grčka 14:12, a veći dio meča je bio gotovo identičan svakom od prethodnih pet koliko je odigrala naša selekcija u Splitu.

Vodila je Crna Gora 5:3 u drugoj četvrtini, imala je i veliki zicer Vlada Popadića za 6:3, a onda je u trećoj četvrtini primila čak šest golova i ušla u minus - odjednom došla u situaciju da juri objektivno boljeg protivnika.

Heleni su se u drugom poluvremenu razigrali u napadu, pa je Petar Tešanović - koji je u prvom dijelu imao čak 12 odbrana, među kojima i peterac - kasnije zaustavio samo dva šuta.

Marko Petković je bio trostruki strijelac u našem timu, po dva gola su postigli Konstantin Averka, Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Marko Mršić, Aleksa Ukropina i Vladan Spaić.

Crna Gora sada čeka rasplet duela Gruzije i Francuske koji počinje u 15.30.

Poraženi će biti protivnik u subotu od 14 časova u presudnom susretu za plasman na prvenstvo svijeta.

CRNA GORA - GRČKA 12:14 (2:1, 3:2, 2:6, 5:5)

Split - "Spaladium arena". Gledalaca: 500. Sudije: Švarc (Izrael), Ome (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 12 (7), Grčka 9 (6). Peterci: Crna Gora 1 (1), Grčka 3 (2).

Crna Gora: Lazović, Murišić, Radović, Averka 2, Mršić 1, Popadić, Perković, Đurđić 2, Ukropina 1, Spaić 1, Matković 2, Petković 3, Tešanović (14 odbrana).

Grčka: Corcatos, Genidunias 5, Skumpakis, Kjuvecis 1, Argiropulos 2, Papanastasiu 2, Dervisis, Alafragis 1, Gilas, Kakaris 1, Nikolaidis 1, Vlahopulos 1, Limarakis (14 odbrana).

Izmjena: 17:37h
15:06h

Grčka je slavila 13:12, naša selekcija će igrati za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu.

"Ajkule" moraju da slave u subotu (15.30 sati) protiv Gruzije ili Francuske ako žele da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki naredne godine.

15:04h

Petković je smanjio na 13:12.

15:02h

Mršić je dao gol za 13:11, na minut i 36 do kraja utakmice.

15:01h

Opet je tri razlike - Genidunias je pogodi s igračem više - 13:10.

14:59h

Na dva i po minuta do kraja, Petković je smanjio na 12:10 i natjerao Grke na tajm-aut.

14:57h

Averka je uzvratio u napadu s igračem više - 12:9 za Grčku.

14:56h

Grčka vodi 12:8, sada je strijelac Genidunias.

14:54h

Grčka prvi put ima plus tri - 11:8, Kakaris je nadmudrio Tešanovića.

14:53h

Grci ponovo imaju plus dva - 10:8 nakon gola Argiropulosa.

14:52h

Gol Petkovića u napadu s dva igrača više - 8:9.

14:49h

Prvi napad u posljednjoj četvrtini imaju "ajkule".

14:47h

Kraj treće četvrtine - vodi Grčka 9:7, nakon što su naši vaterpolisti na poluvremenu imali prednost 5:3.

14:46h

Genidunias je strijelac iz peterca - Grčka vodi 9:7. Šest golova je primila Crna Gora u trećoj četvrtini.

14:45h

Crna Gora je opet na minus jedan - Đurđić je strijelac iz peterca za 8:7.

14:43h

Gol Alafragisa u napadu s dva igrača više - 8:6 gube "ajkule".

14:42h

Matković je na isteku napadu pogodio mrežu - smanjio je na 7:6.

14:40h

Genidunias je nastavio seriju Grčke, koja sada vodi 7:5. Gojković je tražio tajm-aut.