Okršaj za zlato - "barakude" bolje od Italije, Mađari od Španije

10511 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 08.09.2022. 21:49h

Hrvatska i Mađarska će se boriti za titulu prvaka Evrope u Splitu.

"Barakude" su pred devet hiljada gledalaca u "Spaladium areni" srušili Italiju 11:10, dok su Mađari, koji brane zlato, bili bolji od Španije (10:8).

Hrvati i "azuri" su odigrali fantastičan meč koji je riješen 95 sekundi prije kraja iz spornog peterca koji je u gol pretvorio Konstantnin Harkov.

Jerko Marinić Kragić je sa četiri gola bio najefikasniji u hrvatskom timu, jedan manje je postigao Andrija Bašić.

Na drugoj strani je trostruki strijelac bio Franćesko di Fulvio.

Mađarska je srušila "crvenu furiju" nakon mnogo bolje igre u drugom poluvremenu.

Španija u prvih desetak minuta imala po dva gola prednosti, ali je potom bazenom "Spaladium arene" zagospodarila ekipa Žota Varge.

Mađari su na odmor pošli sa plus dva (7:5), Španija je potom izjednačila, ali su Gero Zalanki, Adam Nađ i Erik Molnar serijom 3:0 riješili pitanje pobjednika...

Nađ je bio najefikasniji sa tri gola, dva je postigao Kristijan Manherc...

U Španiji se istakao Alvaro Granados (tri gola).