"Ajkule" sedme u Splitu, idu na Svjetsko prvenstvo nakon pobjede 14:11

31027 pregleda 26 komentar(a)
Ažurirano: 10.09.2022. 15:29h
Završeno
15:11h

Crnogorski vaterpolisti su sedmim mjesto na Evropskom prvenstvu osigurali plasman na šampionat svijeta - to je ono najvažnije nakon posljednje utakmice "ajkula" u Splitu.

Tim Vladimira Gojković je savladao Gruziju rezultatom 14:11 u duelu u kojem je dominirao od samog početka.

Naše vaterpoliste nije "progutao" pritisak i sama važnost utakmice, pa su u prvom poluvremenu iskoristili šest od sedam napada s igračem više i stvarali prednost koja je iznosila i pet razlike.

Po tri gola su postigli Marko Petković i Konstantin Averka, po dva Vladan Spaić i Aleksa Ukropina, a po jednom su mrežu tresli Vasilije Radović, Dušan Matković, Miroslav Perković i Vlado Popadić.

CRNA GORA - GRUZIJA 14:11 (6:4, 2:1, 4:3, 2:3)

Split - "Spaladium arena". Gledalaca: 100. Sudije: Stavridis (Grčka), Dervu (Francuska). Igrač više: Crna Gora 10 (7), Gruzija 8 (3-). Peterci: Gruzija 3 (3).

Crna Gora: Lazović (šest odbrana, Murišić, Radović 1, Averka 3, Banićević, Popadić 1, Perković 1, Đurđić, Ukropina 2, Spaić 2, Matković 1, Petković 3, Tešanović.

Gruzija: Razmadze (10 odbrana), Vapenski 2, Dadvani 1, Šušiašvili 1, Bitadze 1, Jelača 1, Jahaia, Sarić 2, Imnaišvili, Tkešelašvili, Baraldi 1, Vasić 2, Šubladze (jedna odbrana).

Izmjena: 15:29h
15:07h

Kraj utakmice - Crna Gora je savladala Gruziju 14:11 za sedmo mjesto na EP u Splitu, ali i izborila plasman na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki naredne godine.

15:05h

Pogodak Baraldija za 14:11 (1.26 do kraja).

15:03h

Gol Averke - vodi Crna Gora 14:10 na 2.42 do kraja utakmice.

15:01h

Još jedan tajm-aut Gojkovića, ponovo će naša selekcija imati napad s igračem više - na tri minuta i sedam sekundi prije kraja.

Vodi Crna Gora 13:10.

15:00h

Nisu "ajkule" iskoristile napad s igračem više.

14:59h

Gojković je zvao tajm-aut na 3.55 do kraja pred napad s igračem više.

14:58h

Drugi gol Vasića - Gruzija je smanjila na 13:10.

14:57h

Crna Gora vodi 13:9 na četiri i po minuta prije kraja.

14:55h

Perković je zatresao mrežu za 13:9, sjajna akcija naše selekcije, asistent je bio Radović.

14:52h

Jelača je matirao Lazovića za 12:9.

14:51h

Počela je posljednja četvrtina, Crna Gora ide ka pobjedi koja bi značila i plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine.