Primorac do vrha napunio mrežu Sarajlija, ubjedljiv i Jadran

Kotorani deklasirali predstavnika Bosne i Hercegovine

9280 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 29.09.2022. 20:08h

Vaterpolisti Primorca su laganom pobjedom otvorili prvi kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona čiji je domaćin holandski Najverdal.

Izabranici Ranka Perovića su u prvom meču opravdali ulogu favorita protiv sarajevskog Inviktusa (36:4) u duelu u kojem je razlika u kvalitetu bila očigledna od prvog minuta.

Kotorani su rano poveli 3:0, potom i seriju od 9:0, pa su na veliki odmor otišli sa plus 13 - 16:3.

Gol Anesa Hadžića četiri sekunde druge četvrtine prije kraja za 16:3 bio je pretposljednji koji je predstavnik Bosne i Hercegovine postigao u večerašnjem duelu, jer je uslijedila napadačka raspodija Primorca i čak 17 uzastopnih pogodaka...

Filip Gardašević je bio strijelac sedam puta, šest golova je dao Vuk Drašković, Neđo Baštrica pet...

Bila je to dobra uvertira za ono što slijedi, a to je borba za jedno od prva tri mjesta u grupi.

Naredni rival (sjutra od 20.30) biće domaćin Het Ravajn. U grupi je i prvi favorit - mađarski Vašaš, te rumunska Steaua.

A u Herceg Novom, dobro je krenuo Jadran.

Crnogorski šampion nije imao problema sa litvanskim Žaibasom - slavio je 12:2.

Novljani su prvi gol primili u samom finišu drugog perioda, i to iz peterca, kada je Aurimas Jonkus smanjio na 5:1.

Odlično odbrambeno izdanje tima Petra Radanovića je viđeno i u nastavku, pa su gosti do kraja samo još jednom tresli mrežu, i to preko našeg internacionalca Sergeja Lobova.

Danilo Radović je sa četiri gola bio najefikasniji u Jadranu, tri je upisao Martin Gardašević, dva Matej Čaraj, a po jedan Vasilije Radović, Džejk Muskat i Meldin Hadžić.

Jadran sjutra (19) igra sa turskom Enkom, u subotu je rival zagrebačka Mladost, a u nedjelju - posljednjeg dana turnira - Novaki iz Košica.

Plasman u drugu rundu kvalifikacija će osigurai tri najbolje ekipe iz grupe.