Primorac nemoćan protiv Juga na Škveru

Tim Ranka Perovića poražen od Dubrovčana 17:7

3521 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa večerašnje utakmice, Foto: Vuk Ilić

Petnaesta sezona Regionalne lige u vaterpolu otvorena je na hercegnovskom Škveru, gdje je Primorac poražen od Juga 17:7.

Protiv jedinog kluba koji ima četiri titule u ovom takmičenju i još osam vicešampionskih zvanja, Kotorani su bili otpisani već na polovini 1. četvrtine, jer je tim iz Dubrovnika poveo 5:0.

Ubrzo je bilo 6:0, da bi prvi gol za tim Ranka Perovića dao Filip Gardašević na nakon sedam minuta i 19 sekundi igre.

Igrači Primorca su nekako uspostavili ravnotežu, nisu dopustili rivalu da stekne preko sedam golova razlike, ali su "jugaši" u posljednjoj dionici pojačali tempo, završili meč sa tri gola za konačnih plus 10.

Gardašević je dao tri gola, Vuk Drašković dva, a Marko Goščević i Marko Milić po jedan.

Alesandro Kralj je odbranio pet, a Alen Isljamović tri šuta.

U timu Vjekoslava Kobešćaka najbolji su bili Grk Konstantinos Kakaris sa četiri i Marko Žuvela sa tri pogotka.

Jug će sjutra od 19 časova igrati protiv drugog crnogorskog predstavnika u Regionalnoj ligi, Jadrana, dok Kataro od 20 sati na Korčuli igra protiv domaćeg KPK-a.