Preokret na Škveru: Primorac vodio 3:0, Jadran ubjedljivo pobijedio

Prvi trijumf Novljana, drugi poraz Kotorana

3499 pregleda 0 komentar(a)

Prvi turnir Regionalne lige u vaterpolu nije prošao idealno za crnogorske timove, ali nakon tri dana takmičenja na Škveru više razloza za zadovoljstvo ima Jadran.

Novljani su u prvom bokeljskom derbiju u sezoni savladali Primorac rezultatom 9:7 i upisali prvi trijumf, nakon što su juče poraženi od Juga (15:7).

Kotorani su, s druge strane, na skoru 0-2, jer su u prvom meču na turniru grupe A izgubili od "jugaša" (17:7).

Večeras je u Herceg Novom viđen preokret, jer je Primorac nakon šest minuta igre vodio 3:0 golovima Vuka Draškovića, Aljoše Mačića i Marka Mršića.

Jadran je do kraja prve četvrtine smanjio na 3:1, do poluvremena izjednačio, a u nastavku zadao udarac najvećem rivalu.

Poveo je domaćin 4:3, Primorac stigao do 4:4 u trećem periodu, ali je nova serija sastava Petra Radanovića, ovog puta 3:0, bila presudna - za ogromnih 7:4.

Pavel Halturin je bio trostruki strijelac za Jadran, dva puta se upisao Džejk Muskat, a po jednom Danilo Radović, David Stevović, Matija Sladović i Matej Čaraj.

U Primorcu je tri gola dao Damir Crepulja, Drašković dva, po jedan Mršić i Mačić.

Drugi turnir regionalnog takmičenja je od 25. do 27. novembra u Beogradu.

Jadran, Primorac i Jug će se u glavnom gradu Srbije sastati sa timovima iz grupe D - Radničkim, Crvenom zvezdom i Partizanom.